Puchar Warszawy 2012, Zegrze

9-10 czerwca 2012

Regaty zakończone po rozegraniu pięciu wyścigów z czego cztery odbyły się w sobotę a jeden w niedzielę. Regaty wygrał Piotr Mazur (KS Spójnia) na drugim miejscu znalazł się Piotr Pajor (KS Spójnia) na trzecim Jaremi Zimny (WKZ Wolsztyn).

galeria - kliknij ten link

Relacja przygotowana przez Piotra Mazura:

W dniach 9-10 czerwca odbyły się kolejne tegoroczne zawody liczone do klasyfikacji Pucharu Polski klasy Finn - Puchar Warszaw 2012.

Na starcie pojawiło się 11 sterników z Warszawy, Zegrza, Gliwic oraz Wolsztyna. Pierwszego dnia panowały bardzo korzystne warunki ze wzmagajacym się wiatrem od 3 do 4 m/s oraz dosyć częstymi i nieregularnymi zmianami wiatru.

Pierwsze trzy wyścigi odbyły się pod dyktando powracajacego do pływania na Finnie po kilkuletniej przerwie Piotra Mazura. Równie fantastyczne trzy wyścigi rozegrał Piotr Pajor, w każdym meldując się na drugim miejscu, bieg numer trzy przegrywając z Piotrem Mazurem o centymetry. Ostatni wyścig dnia to popis umiejętności Jacka Binkowskiego, który prowadził od startu do mety. Pierwszy dzien zakończył się prowadzeniem Piotra Mazura przed Piotrem Pajorem oraz Bogusławem Nowakowskim.

Po wyścigach odbyło się zebranie Polskiego Stowarzyszenia Regatowego Klasy Finn. Zostały wybrane nowe władze oraz ustalono nowe cele mające wspomóc przygotowania do Mistrzostw Świata Mastersów 2014, które odbędą się w Sopocie. Najważniejszym zadaniem nowych władz ma być wsparcie udzielone organizatorom oraz przyciągnięcie/zainteresowanie wszystkich chcących wystartować na Finnie w imprezie tak wielkiej rangi, oczywiscie z napisem POL na żaglu!

Drugiego dnia zawodów na Zalewie Zegrzyńskim panowały bardzo słabe warunki wiatrowe (prędkość wiatru 1-2m/s) , co spowodowało przesunięcie pierwszego startu dopiero na godzinę 11.00. Perypetie z pomyleniem boi przez niektórych zawodników klasy Finn oraz nieokiełznany w sile oraz kierunku wiatr spowodowaly przerwanie wyścigu tuż przed finiszem. Powtórzony bieg udało się dokończyć w ostatniej chwili, gdyż po przekroczeniu linii mety przez ostatniego Finna wiatr się skończył. Wyścig wygrał rewelacyjnie tego dnia pływający Jaremi Zimny przed Pawlem Karłowskim i Piotrem Mazurem, który tym samym przypieczętował swoje zwyciestwo w zawodach. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej utrzymał Piotr Pajor, na trzecie miejsce wskoczył Jaremi Zimny, wyprzedzając Bogusława Nowakowskiego o zaledwie jeden punkt.

Na zakończeniu zwycięzca otrzymał przechodni Puchar Warszawy, oraz rozlosowano liczne nagrody pośród wszystkich uczestników.

Wielkie podziękowania dla organizatorów regat za zaproszenie klasy Finn do udziału, oraz za sprawne przeprowadzenie zawodów!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć zamieszczonej na stronie SWOS Zegrze - kliknij ten link

Wyniki oficjalne:

M-ce Numer
na żaglu
Nazwisko Imię Rok
urod
Klub Miejsca w wyścigach Punkty
Suma
1 2 3 4 5 6
1. POL10 MAZUR PIOTR 00 KS SPÓJNIA WARSZAWA  1  1  1  2 *3       5.0
2. POL23 PAJOR PIOTR 60 SPÓJNIA WARSZAWA  2  2  2 *5  5      11.0
3. POL9 ZIMNY JAREMI 94 WKŻ WOLSZTYN  4 *5  4  3  1      12.0
4. POL26 NOWAKOWSKI BOGUSŁAW 57 KS SPÓJNIA WARSZAWA  3 *4  3  4  4      14.0
5. POL21 BINKOWSKI JACEK 57 KS SPÓJNIA WARSZAWA *8  3  8  1  7      19.0
6. BN RESZKA JAKUB 96 KS SPÓJNIA  5 *8  5  6  8      24.0
7. POL1 KARŁOWSKI PAWEŁ 91 KS SPÓJNIA  11  7  6 *DNF  2      26.0
8. POL30 MICHALSKI MAREK 62 KS SÓJNIA *10  6  7  7  6      26.0
9. POL34 WIETESKA STANISŁAW 52 SPÓJNIA WARSZAWA  6  9 *10  9  9      33.0
10. POL127 KOMINEK JAN 54 SWOS ZEGRZE  7  10 *11  8  11      36.0
11. POL41 WASYLKOWSKI PAWEŁ 95 SPÓJNIA WARSZAWA  9 *11  9  10  10      38.0
Kierunek wiatru :
Siła wiatru [m/s] :
SW SW SW SW NNW Brak  
3 3 3 4 2 Brak  

 

Wyniki w formacie *.doc


(źródło: Magazyn Zagle 2012) - kliknij ten link

 
Dodano: 2012.05.28
Autor: Szymon Ruban
Źródło: Szymon Ruban/MKS "Dwójka"

 

9 i 10 czerwca odbędą się na zalewie Zegrzyńskim regaty klas Europa, OK-Dinghy, Finn oraz Hornet. Warto podkreślić, iż impreza ta ma na celu przywrócenie startów klas mieczowych na zalewie Zegrzyńskim.

Dzięki Międzyszkolnemu Klubowi Sportowemu "Dwójka", który jest jej organizatorem będzie stawiał swoje pierwsze kroki „ Puchar Warszawy” - jest to, bowiem pierwsza edycja regat. Wszyscy wierzymy, że uda się zapisać je w pamięci żeglarzy oraz, że staną się one kolejnym stałym punktem w kalendarzach imprez żeglarskich wyżej wymienionych klas! Założeniem organizatorów jest bowiem uczynienie ich imprezą cykliczną, a co równie ważne, nie wykluczają oni rozszerzenia ich o kolejne klasy w przyszłości. Główną nagrodę stanowić będzie przechodni puchar, który otrzymają zwycięzcy każdej z klas regatowych.
Klasa Europa - jedna z biorących udział w regatach o Puchar Warszawy - dostała po raz pierwszy od wielu lat szansę zaprezentowania się oraz rywalizacji na warszawskim akwenie. Klasa Europa do 2004 roku była klasą olimpijską dla kobiet, jednak po Igrzyskach w Atenach została wyparta przez Lasera Radiala. Nie spowodowało to jednak spadku jej popularności w Polsce, a wręcz przeciwnie! Obecnie żeglarzy pływających na Europie jest więcej niż w czasach, gdy startowała ona w olimpiadzie! Jest to także wspaniała propozycja dla niemal wszystkich, którzy kończą lub już skończyli swoją przygodę na Optymiście.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w czerwcowym, debiutanckim Pucharze Warszawy, który odbędzie się w weekend 9 i 10.06! Organizatorzy postarali się, aby nie były to zwykłe regaty i zadbali również o rozrywki dla uczestników, dlatego gorąco zachęcamy wszystkich żeglarzy, aby stawili się w drugim tygodniu czerwca na Zalewie Zegrzyńskim!