Ogłoszenia

(listopad 2010)

ANKIETA "FINN EUROPEAN MASTER CHAMPIONSHIP"

Grupa Mastersów z Węgier zaproponowała aby na koniec każdego roku organizować Mistrzostwa Europy dla Mastersów.
Pierwsze regaty miałyby się rozegrać w Tihany nad jeziorem Balaton na Węgrzech w roku 2011.

Propozycja jest następująca: na początku każdego roku organizowane są regaty 'Finn World Masters Championship'. Jest to jedna główna impreza w roku.
Aby entuzjastom dać możliwość wzięcia udziału w drugiej tak znaczącej imprezie, na koniec roku powinno się zorganizować regaty 'Finn European Masters Championship'.
W ten sposób zamiast jednej imprezy odbędą się dwie.

Aby uniknąć sytuacji w której Mastersi wystartują tylko w Mistrzostwach Europy co może stworzyć zagrożenie dla organizacji Mistrzostw Świata tylko ci zawodnicy, którzy wystartują w Mistrzostwach Świata będą dopuszczeni do regat o Mistrzostwo Europy Masters w danym roku.

Prosimy o odpowiedzi na następujące pytania:

- Czy uważasz że ogranizowanie Finn European Masters, na koniec każdego roku jest dobrą propozycją?

- Czy rozważysz swój udział w dwóch regatach Mistrzostwach Świata i Europy Mastersów, jeżeli będą one organizowane?

- W przypadku, gdy masz ciekawe i przydatne pomysły lub propozycje, które moga pomóc organizatorom napisz je w miejscu oznaczonym 'Remarks' - 'Uwagi'.

- Czy zgadzasz się na umieszczenie Twojego adresu email w bazie danych Mastersów? Jeżeli tak prosimy o wprowadzenie aktualnych danych.

Propozycja
Prosimy Was o nadsyłanie formularzy do 15 grudnia 2010. Wyniki ankiety zostaną opublikowane na stronie nie później niż do 20 grudnia 2010.

Ochrona prywatności
Ankieta jest anonimowa, chyba że zdecydujesz sie podać swoje nazwisko, numer na żaglu i adres emailowy.

Link do ankiety na stronie www.finnworldmaster.com - kliknij to miejsce

Ankieta w języku angielskim.


(kwiecień 2010)

Wszystkie książki doszły już pocztą i zostały rozesłane.

Krótka informacja dla tych, którzy są w dalszym ciągu zainteresowani zakupem książek.
Ponieważ w naszych zasobach nie ma już wolnych egzemplarzy, pozostałe osoby zainteresowane zakupem książek zapraszam na stronę IFA. Adres sklepu: http://www.finnclass.org/finnshop.htm


Pierwsza 'rakieta już doszła'

Oczywiście myslę o pierwszej paczce z książkami, która zamiast przed świętami Bożego Narodzenia doszła dopiero 1 marca do Warszawy. 'Ciała nam dał' polski kurier, który zamiast oddać książki odbiorcy odesłał je do Anglii. Sprawa się wyjaśniła jak Robert wysłał mi zdjęcia paczki i wszystkich pocztowych pieczątek. Ewidentny błąd polskiego kuriera.

Ale żeby angielskim pocztowcom też się dostało druga wysyłka podzielona na dwie części też nie dotarła w całości. Na miejscu mamy pierwszą paczkę. Druga została zwrócona nadawcy 'bo się waga nie zgadzała'.

Wracając do książek. Mam je w Warszawie Al. Jerozolimskie 224. Kontaktujcie się ze mną tel. 601776920 lub email. Umawiamy się na odbiór, lub moge za kilka złotych wysłać je kurierem (uppst...).

Według moich wyliczeń, biorąc specjalną cenę, którą dostaliśmy od IFA pomnożoną przez kurs funta na początku grudnia - data zrobienia transferu to książka kosztuje 86 złotych. I taką kwotę proszę przygotujcie przy odbiorze lub prześlecie na moje konto po otrzymaniu przesyłki.

Książka jest świetna. Czekam na kontakt. Piotr Pajor.


Kolejny update informacji na temat książki IFA.

Jacek, szczęśliwy gość już cieszy się książką, ponieważ jako jedyny zamówił wersję z twardą okładką. Dwadzieścia egzemplarzy w miękkiej oprawie jeszcze nie dotarło. Korespondowałem z Robertem. Taka sama sytuacja jest w większości krajów europejskich. Ale, uwaga w grudniu książki dotarły do Nowej Zelandii. I spróbuj zrozumieć tu pocztę. Sama książka jest fantastyczna. Mnóstwo zdjęć, przeciekawe historie, same sławy. Rozdział na temat regat na Wiśle które zostały zorganizowane w roku 1953 napisał Apolinary Pastuszko. Inny rozdział Mateusz Kusznierewicz. Na zdjęciach współczesnych: Mateusz, Rafał Szukiel, Piotr Kula, jest też Jacek Binkowski na regatach w Uppsala. Ale książka poświęcona jest historii klasy, również w Polsce i w związku z tym te najważniejsze postaci z klasy Finn z historycznego punktu widzenia. Od Juliusz Sieradzkiego do Tomasza Rumszewicza z całą czołówką Mistrzów Polski na spotkaniu z okazji 30 lecia klasy Finn w Polsce. Z czołówki światowej są absolutnie wszyscy. Od Rickarda Sarby i Paula Elvstroma do Bena Ainslie. Hall of fame. Zobaczycie to na własne oczy, Jak książki wreszcie nadejdą.


Photo FINNish - 60 lat Finna. (wiadomość bezpośrednio z IFA).

224 stronicowa książka znajduje się aktualnie na końcowym etapie korekty. Oczekujemy, że na koniec października będzie wysłana do drukarni. Wydanie nad którym pracujemy zawiera ponad 1,000 kolorowych i czarno-białych fotografii, oraz niezliczoną ilość relacji mistrzów swiata i mistrzów olimpijskich. W tej grupie znajdują się: Paul Elvstrom, Jacques Rogge, Paul Henderson, John Bertrand, Hubert Raudaschl, Hans Fogh, Valentin Mankin, Jochen Schumann, Cam Lewis, Peter Harken, Peter Holmberg, Stig Westergaard, Luca Devoti, Iain Percy, Ben Ainslie i wielu, wielu innych.

Kopie w miękkiej okładce będa dostępne online w sklepie internetowym na stronie IFA. Tak szybko jak drukowanie książki zostanie zakończone otwarta zostanie możliwość składania zamówień. Cena to 25 funtów za egzemplarz plus koszty wysyłki pomiędzy 3 a 6 funtów w zależności od przeznaczenia. Rabaty są przewidziane przy zamówieniach hurtowych poprzez stowarzyszenia w poszczególnych krajach takich jak: NED, DEN, SWE, NZL, ESP, ITA, POL, RUS. Zamówienia hurtowe są korzystne również dla nas, ponieważ ułatwia nam finasowanie projektu i przez to zaoszczędzamy równiez środki dla naszego stowarzyszenia.

Dodatkowo....

Ograniczona ilość książek w wydaniu specjalnym w twardej oprawie i na papierze powyższonej jakości (prawdopodobnie równiez w pudełku) będzie wydrukowana na zamówienie.

Jeżeli chcecie zarezerwować kopie w twardej oprawie proszę o zgłoszenie zamówienia do emailem na adres:

robertdeaves@yahoo.co.uk

łacznie z oświadczeniem ile kopii chcecie zarezerwować. W ten sposób dajecie nam informacje jak duży nakład powinniśmy przygotować Zamówienia otrzymane po zakóńczeniu wydruku nie mogą byc zagwarantowane.
Cena książki w edycji specjalnej wyniesie 60 funtów.

Więcej informacji na www.finnclass.org/finnshop.htm

Pełna informacja prasowa zostanie wydana później. Zamówienia online będa możliwe od końca października.


Photo FINNish - 60 lat Finna. (wiadomość od Piotra Pajora).

Zgodnie z informacją od Roberta zebraliśmy wśród kolegów wstępne zamówienia na książki (patrz korespondencje na forum) i zamówiliśmy wstępnie 20 egz książek w miękkiej oprawie i jedną w twardej. Zagwarantowana cena wydania miękkiego jest niższa i wynosi 20 funtów GBP za sztukę. Korzystamy tu z rabatu specjalnego. Dodatkowo koszt przesyłki będzie dużo niższy dzięki podzieleniu na większą ilość książek.

Proszę pozostałych kolegów zainteresowanych książką o kontakt z piotr.pajor@finnclass.pl

Link do kilku przykładowych stron książki

Poniżej lista osób, które zgłosiły się w sprawie zakupu. Książki zostały zamówione w pakiecie, nadejdą na adres webmastera po czym zostaną wysłane indywidualnie do kolegów.

1. Wac Szukiel wydanie softback 20 funtów plus przesyłka
2. Rafał Szukiel wydanie softback 20 funtów plus przesyłka
3. Piotr Pajor wydanie softback 20 funtów plus przesyłka
4. Tomasz Wieteska wydanie softback 20 funtów plus przesyłka
5. Stefan Pajor wydanie softback 20 funtów plus przesyłka
6. Wojtek Jankowski wydanie softback 20 funtów plus przesyłka
7. Kuba Dworniczak wydanie softback 20 funtów plus przesyłka
8. Bogusław Nowakowski wydanie softback 20 funtów plus przesyłka
9. Bogusław Nowakowski (2) wydanie softback 20 funtów plus przesyłka
10. Waldek Ranuszkiewicz wydanie softback 20 funtów plus przesyłka
11. Kuba Pasik wydanie softback 20 funtów plus przesyłka
12. Tomasz Mikulski wydanie softback 20 funtów plus przesyłka
13. Piotr Zółtowski wydanie softback 20 funtów plus przesyłka
14. Piotr Falczyński wydanie softback 20 funtów plus przesyłka
15. Mariusz Modrzyński wydanie softback 20 funtów plus przesyłka
16. Jarosław Kula wydanie softback 20 funtów plus przesyłka
17. Andrzej Zawadka wydanie softback 20 funtów plus przesyłka
18. Michał Białek wydanie softback 20 funtów plus przesyłka
19. Apolinary Pastuszko wydanie softback 20 funtów plus przesyłka
20. sprzedany wydanie softback 20 funtów plus przesyłka
1. Jacek Binkowski wydanie hardback 60 funtów plus przesyłka

Dodam tę ze swojej strony, że od wielu miesięcy jestesmy włączeni równiez w merytoryczne przygotowanie tej książki. Ze strony polskiej wysłaliśmy do IFA szereg zdjęć i opisów dotyczących historii Finna w Polsce. Wszystkie materiały otrzymaliśmy od Apolinarego Pastuszko, który kończy prace nad książką na temat historii polskiego Finna. Zeskanowane zdjęcia zostały obrobione i wysłane do IFA. Piotr Mazur przygotował tłumaczenie tekstu p. Apolinarego. Wg Roberta część tych obszernych materiałów znajdzie się w książce, pozostałą część wykorzysta w kolejnych wydaniach Finnfare.

Pozdrawiam
Piotr Pajor