Timberland Nord Cup 2012, Gdańsk - Górki Zachodnie

30 czerwca 8 lipca 2012 - klasa Finn od 29.06 do 1.07.2012

Klasa Finn, pierwsza trójka zawodników:

  1. Piotr Pajor POL23, Spójnia Warszawa
  2. Jacek Binkowski POL21, Spójnia Warszawa
  3. Bogusław Nowakowski POL26, KW Garland

WYNIKI OFICJALNE

M-ce Numer na żaglu Nazwisko Kpt Imię Rok urod Klub Miejsca w wyścigach Punkty Suma
1 2
1. POL 23 PAJOR PIOTR 60 SPÓJNIA WARSZAWA 3 1 4.0
2. POL 21 BINKOWSKI JACEK 57 KS SPOJNIA 2 2 4.0
3. POL 26 NOWAKOWSKI BOGUSLAW 57 KW GARLAND LOK 1 4 5.0
4. POL 19 MIKULSKI TOMASZ 60 SKŻ SOPOT 5 3 8.0
5. BNN KRAUSE MAREK 70 SKZ SOPOT 4 5 9.0
6. POL 24 OKULICZ JAN 43 FIR 6 6 12.0


Kierunek wiatru : NW NW, Siła wiatru [m/s] : 2-3m/s 2-3m/s
Sekretarz: Emil Sawicki, Sędzia Główny: Barbara Grabarz

Relacja z regat zamieszczona na stronie organizatora:

Za nami drugi dzień regat Timberland Nord CUP 2012. Znamy już zwycięzców w trzech klasach. Są to: Judyta Malinowska i Aleksandra Sepioł (KŻ Człuchów) w klasie 470, Janusz Stobiński (AZS Poznań) w klasie OK Dinghy oraz Piotr Pajor (Spójnia Warszawa) w klasie Finn. W poniedziałek kolejne wydarzenie – Mistrzostwa Polski w klasach Nautica 450, Hornet i Hobie 16.

W niedzielę przed godz. 11 łódki wyszły na wodę, jednak wiatr ścichł niemal zupełnie, do tego zmieniał kierunek i komisja kilkakrotnie poprawiała ustawienia boi wytyczających trasę wyścigów. Tuż po godz. 13 komisja nie chciała już ryzykować powtórki z poprzedniego dnia, czyli flauty i burzy. Po dwóch godzinach krążenia przy linii startu, zawodnicy doczekali się więc sygnałów zapowiadających zbliżający się start. 6 minut – jest jeszcze czas, by zająć jak najlepszą pozycję, być „jak najwyżej”. Kolejne sygnały: rośnie napięcie i gęstość łódek przy linii. W końcu z łodzi komisji sędziowskiej rozległ się wyczekiwany sygnał i łódki przecięły linię startu.

Dziewczyny i dziadkowie

Jako pierwsze wystartowały jednostki klasy OK Dinghy. Najlepiej – „10-tka”, czyli Janusz Stobiński z AZS Poznań, który już do końca utrzymał prowadzenie.

- Na regatach bardzo dużo zależy od startu, zwłaszcza, gdy wiatr jest słaby – tłumaczył organizator Michał Korneszczuk – Trzeba ustawić się optymalnie, jak najbardziej nawietrznie, i to wykorzystać.

Na drugim miejscu w tej klasie uplasował się Kacper Jarocki z Wolsztyna, trzecie miejsce zajął Antonii Pawłowski z Poznania.

Wśród 470-tek zwyciężyła zgrana damska załoga: Judyta Malinowska i Aleksandra Sepioł z Człuchowa, drugie miejsce zajęło rodzeństwo Natalia i Szymon Wierzbiccy ( ogłoszone „nadzieją polski na olimpiadzie w Rio de Janeiro 2016”), zaś trzecie – załoga „Major Team”, którzy na 470-ce pływają już ponad 20 lat.

- I wcale nam się nie nudzi – dodał Roman Pazdro z załogi „dziadków”. – To dla nas przede wszystkim zabawa. Ale bierzemy udział w Pucharze 7 Regionów w naszej klasie, organizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Klasy 470, powołane przez miłośników tych łódek. Regaty Nord CUP 2012 to drugi z siedmiu etapów walki o puchar.

W klasie olimpijskiej Finn po dwóch wyścigach zwycięstwo zapewnił sobie Warszawiak Piotr Pajor, jako drugi linię mety dwukrotnie przeciął Jacek Binkowski, zaś na trzecim miejscu uplasował się Bogusław Nowakowski.

Kolorowe żagle

W niedzielę, rozegrały się też pierwsze wyścigi w klasach: Nautica 450, Snipe (Słonka), Europa, Hornet oraz katamaranów Hobie 16. Wody zatoki wypełniły się białymi i kolorowymi żaglami. Przepięknie prezentowała się flota trzynastu Słonek, gdy wszystkie płynęły „na motyla”, czyli z żaglami bo obu burtach. Z daleka widoczne były kolorowe żagle katamaranów, przy korzystnych kursach łódki wypuszczały dodatkowo barwne spinakery (przednie żagle przypominające balon). W okolicach boi był aż gęsto od żaglówek, jednak do żadnych kolizji nie doszło. Tylko jednak załoga popełniła falstart i musiała wykonać „karne kółko”, które kosztowało ją cenne minuty.

W poniedziałek- odbędą się Mistrzostwa Polski w klasach: Nautica 450, Hornet i Hobie, od wtorku do czwartku – nowość na Nord CUP, czyli mistrzostwa windsurfingowe w klasie techno 293, zaś 7 lipca – otwarte regaty dla wszystkich jednostek żaglowych, czyli trzecia edycja Bursztynowego Pucharu Neptuna.

Organizatorzy zadbali też o dzieci: centrum opieki „Kiss&Sail” zapewnia im całodzienną, fachową opiekę przy placu zabaw hotelu Galion. Chętni mogą też przejechać się najnowszymi modelami mercedesa, kupić odzież i akcesoria żeglarskie czy obrazy i grafiki o tematyce morskiej.

A już we wtorek odbędą się regaty o Puchar Prezydenta miasta Gdańska. Co roku, coraz więcej dzieci i młodzieży zgłasza się do rywalizacji w różnych klasach żeglarskich. Najmłodsi startują w klasie „Optimist” starsi w klasach: „UKS” i Techno 293.
Dzięki partnerom i sponsorom Gdańskiego Klubu Żeglarskiego zwycięzcy poszczególnych klas otrzymują nie tylko Puchar, ale atrakcyjne nagrody. Przy organizacji tej imprezy mamy duże wsparcie Biura Prezydenta ds. Sportu i Euro 2012. Drugi rok sponsorem głównym GKŻ jest Grupa Lotos, ale wspierają nas także Firmy: XTRACK, INVESTA i POZŻ, dzięki temu wszyscy uczestnicy otrzymają
pamiątkowe koszulki i dyplomy.
W tym roku, po raz pierwszy, podczas regat odbędzie się tzw. „Wyścig Mediów”.
Będzie to specjalny wyścig, w którym wszyscy uczestnicy regat, około 100 zawodników startujący w różnych klasach wystartuje z jednej linii startu, do jednego wspólnego wyścigu.
Zwycięzca otrzyma nagrodę specjalną.

Bądźcie z nami w dniach 30.6 – 8.7.2012 w Gdańsku lub śledźcie regaty na www.nordcup.pl.

informacja organizatora - zawiadomienie o regatach wersja polska - nowa wersja

informacja organizatora - zawiadomienie o regatach wersja angielska

informacja o regatach wersja angielska

oficjalna strona regat

link do wyników - plik pdf


Witam Was!

Jak może zauważyliście nasze regaty zmieniły nazwę, stąd przesyłam zmienione zawiadomienie o regatach, w tej chwili w wersji EN. Później dziś prześlę zawiadomienie po polsku. Przesyłam również artykuł po angielsku zapraszający na regaty. Proszę o jego dystrybucję.
Przesyłam również stan zgłoszeń na chwilę obecną. Proszę o przypomnienie, że termin tańszego wpisowego mija jutro!

pozdrawiam
Michał Korneszczuk
Team organizacyjny Nord Cup
t: +48 58 350 6131 | f: +48 58 732 2363 | k: +48 501 497 366
e: info@nordcup.pl | w: www.nordcup.pl


W sprawie regat Nord Cup otrzymaliśmy email od Michała Korneszczuka. Michał, działajac w komitecie organizacyjnym zaprasza klasę Finn do udziału w regatach. Poniżej email a wszystkich kolegów zapraszam do wpisywania swojego udziału na forum.

Witam Was!

Sezon 2011 dobiega końca, dlatego chcielibyśmy zaprosić waszą klasę do wzięcia udziału w regatach NordCUP 2012, które odbędą się 30.06 – 08.07.2011. (klasa Finn od 29.06 do 1 lipca.2012
Proponujemy wam:
- regaty 2 lub 3 dniowe,
- minimalnie jeden grill z muzyką dla uczestników,
- losowanie nagród podczas zakończenia regat,
- wybór terminu w obrębie dat 30.06. – 08.07,
- możliwość rozegrania Mistrzostw Polski waszej klasy,
- szeroki przekaz medialny (codzienne relacje z trasy, artykuły w prasie żeglarskiej i nie tylko, serwis photo i video na stronie http://www.nordcup.pl )
- świetną atmosferę i jeden z najlepszych akwenów żeglarskich w Polsce!

Z chęcią przedyskutujemy z wami szczegóły uczestnictwa waszej klasy.

pozdrawiam
Michał Korneszczuk
Team organizacyjny Nord Cup

t: 058 352 3713 begin_of_the_skype_highlighting 058 352 3713 end_of_the_skype_highlighting
f: 058 732 2363
k: 0501 497 366 begin_of_the_skype_highlighting 0501 497 366 end_of_the_skype_highlighting
e: info@nordcup.pl
w: http://www.nordcup.pl