Ranking 2006 nowe wyliczenie

Poniżej przedstawiamy ostateczną wersję rankingu 2006.

Wprowadzone zmiany polegają na uwzględnieniu imprez międzynarodowych, takich jak Mistrzostwa Świata lub Mistrzostwa Europy.

Zdania na ten temat były podzielone. Tylko kilku polskich zawodników bierze udział w imprezach międzynarodowych a biorąc pod uwagę liczną flotę w porównaniu z imprezami w Polsce i zasadami naliczania punktów, nikt ścigający się w kraju nie miał szans zbliżyć się do tej grupy.

Były również głosy powołujące się na ustalenia podjęte w czasie zebrania Stowarzyszenia Regatowego Klasy Finn w Gdyni.

Ostatecznie w tej sprawie wypowiedział się Prezes stowarzyszenia: Wacław Szukiel. Potwierdził, że były ustalenia w Gdyni, aby do rankingu uwzględnić zarówno MŚ lub ME, oraz Mistrzostwa Polski. Dodał również, że do rankingu powinno się uwzględnić Mistrzostwa Warszawy, ponieważ w czasie ustalania rankingu nie była znana nazwa regat jakie miały się odbyć w Warszawie, więc nazwano je Pucharem Klasy.

Tak powstała ostateczna wersja rankingu, którą za zgodą stowarzyszenia publikujemy.

Prezes stowarzyszenia sugeruje jednak, że w przyszłym roku liczenie Pucharu Polski powinno być oparte tylko na regatach krajowych.
Zaproponował dodatkową atrakcję: wręczenie pucharu dla najlepszego zawodnika, lub pierwszej 'trójki' w kategoriach: Junior, Senior, Masters na specjalnym posiedzeniu SRKF zorganizowanym na koniec sezonu 2007.

Świetny pomysł! Trzymamy za słowo panie Prezesie. Mamy nadzieję, że ta propozycja zostanie przegłosowana na najbliższym zebraniu.

Pełne zestawienie w postaci pliku Excel'a kliknij ten link.