Mistrzostwa Świata Mastersów 2008, Medemblik Holandia

9 - 16 maja 2008

strona organizatora regat - kliknij ten link

Galeria zdjęć - kliknij ten link

World Championship Finn Master 2008
Medaliści

1. Złoty Medal GER 711 André Buzien
2. Srebrny Medal BUL 24 Mihail Kopanov
3. Brązowy Medal NED 100 HanBergsma

Klasyfikacja ogólna

1. GER 711 André Buzien

2. BUL 24 Mihail Kopanov

3. NED 100 Han Bergsma

4. GRE 1 Ilias Hatzipaulis

5. NED 29 Bas de Waal

6. NED 888 Luuk Kuiper

7. GBR 2 Allen Burell

8. USA 24 Conrad Brown

9. USA 808 R. Philip Ramming

10. NED 703 Eric Bakker

Finn Crutch 2008:

FRA 75 Laurent Hay

Grand Master

1. GRE 1 Ilias Hatzipaulis

2. USA 808 R.P. Ramming

3. DEN 140 Michael Bæk

Grand Grand Master

1. CRO 110 Luksas Cicarelli

2. FRA 150 Pascal Tetard

3. CZE 8 Jiri Outrata

Legends

1. GER 3 Walter Mai

2. RUS 28 Victor Kozlov

3. GER 26 Willy Meister

4. FRA 1 Didier Poissant

5. RSA570 GerdH. Bohnsack

6. GER 144 Jent Ott

7. GER 131 Horst Schlick

8. GER 102 Siegfried Boehl

9. GER 130 Alfred Blum

10.GER 95 Gerd Bollrath

Szczegółowe wyniki - flota złota - kliknij ten link

Szczegółowe wyniki - flota srebrna - kliknij ten link


News od Jacka, piątek 16 maja 2008:

JUŻ PO REGATACH !

Dziś wiało 2-3 Bft ,w porywach do 4Bft ; ostatnie wyścigi , grupa złota i srebrna ; ja jestem w srebrnej , nie udało się wejść do złotej przez głupią DSQ.
Tradycyjne falstarty w Złotej 2x , w Srebrnej tylko 1X i wyścig .
Na pierwszej boi jestem na ósmym miejscu, po pełnym szósty, po kolejnej halsówce trzeci i nie oddaje tego miejsca do końca wyścigu, jednocześnie -siedzę na karku "Brytolowi" i Szwajcarowi kilka długości łódki, oddalam się od goniących mnie Holendrów i Niemców, trochę wprowadzam w zdenerwowanie Brytola bo na pełnym mocno go dojeżdżam.
W sumie w grupie srebrnej jestem generalnie na 9-m miejscu, a w generalnej punktacji na 124 miejscu, na 229 zawodników.
Zwycięża bardzo sympatyczny Niemiec Andre Budzeń .

Generalnie regaty udane, dużo nowych doświadczeń i oby wszystkie inne regaty były tak zorganizowane

pozdrawiam

Jacek

POL 21


News od Roberta Daves'a:

Finn World Masters Championship, Medemblik, The Netherlands, 11-16 May

Budzien wins second Finn World Masters with a day to spare

The final two qualification races have been sailed in the 229 boat Finn World Masters in Medemblik in generally light to moderate conditions.
Wednesday's race brought lighter winds with a few upsets, however after five races the discard had an equally large effect, bringing to the top many sailors who had picked up a high score in the first few races. In the first heat, defending World Champion, Andre Budzien (GER) continued to lead the scoreline, but tainted his copybook with a third place finish behind Thierry van Vierssen (NED) and Han Bergma (NED). In the second heat, Ilias Hatzipaulis (GRE) won in front of Gerko Visser (NED) and Eric Bakker (NED).

The Dutch home fleet are having a great regatta with no less than 9 boats inside the top 20. Many have been training here for months in preparation for this regatta.

On Thursday, the wind started at around 15 knots but soon dropped to about 10 knots once the starts got underway, and at times during the races dropped to 4-5 knots. It was very tricky sailing at times.

Wide pressure differential across the course also caused a few upsets, but Budzien assured himself of his second consecutive title by placing second in his heat behind Hatzipaulis who won his second race in a row. The other heat was won by Mihail Kopanov (BUL) in a race plagued by large wind shifts and patchy holes across the course.

The final race will be sailed tomorrow at 11.30, and although the winner is assured, everyone else in the top 10 is already discarding a high score, so the other medal places are wide open.

© Robert Deaves, IFA

Event website: www.finn-masters.nl

Class website: www.finnclass.org


Poprzednie Newsy od Jacka: Czwartek 15 maja 2008:

Cześć; Piotrze,

po kiepskim starcie, pierwsza boja ca 90 miejsce, potem pełny, halsówka do upadłego i na końcu 32 miejsce.

W generalnej znowu o 20 miejsc do przodu.

Jutro bieg finałowy, zobaczymy?

pozdrawiam

Jacek
POL 21

Środa 14 maja 2008

Witam ponownie, Panowie!

w Medemblik nadal utrzymują się znakomite warunki wiatrowe, po porannych 2-3 Bft, po południu rozwiało się do 3-4 , a wtedy o 14.00 puszczono jedyny w dniu dzisiejszym wyścig. Oczywiście regułą stało się że w każdej grupie są po dwa falstarty, dopiero w trzecim starcie przy groźbie dyskwalifikacji udaje się wystartować , oczywiście zawsze trafi się kilka osób które zaliczają falstart i wypadają z wyścigu. U mnie dziś było nieco lepiej, ponieważ zdecydowałem się na walkę w tłumie o dobre miejsce na starcie a nie na szukanie czystej pozycji poza tłumem ale z gorszej strony linii startowej, kolejny dzień nauki. Nauką również było to że nie można pozwolić się brać na krzyki aroganckich " Brytoli "- Protest ,Water, itd. tylko walczyć o najlepszą pozycję, Start w miarę niezły , z właściwej strony, na pierwszej boi w połowie stawki, pełny w stylu Wacka i Rafała , i kolejne 5-6 miejsc do przodu, kolejna halsówka, nogi puchną ale się nie daję , łapię kilku na zmianach i nawet widzę prowadzącego Greka! Andre Budźen w swojej grupie, dziś był trzeci, pokonało go dwóch Holendrów. U mnie na dolnej boi awantura z Brytolami o miejsce, ryzyko protestu ale się nie daję, kończę na pozycji 35 co jest na razie moim najlepszym miejscem, do tego zauważam że jak jestem w stanie wybalastować to również zaczynam na halsówce zarabiać miejsca, na dziś tyle

pozdrawiam wszystkich Finnistów

Jacek

POL 21

Wtorek 13 maja 2008

Witam z bardzo wietrznego Medemblik,
dziś 13.05.2008 był dzień prawdziwego żeglowania, od rana wiało 4-5 Bft i to regularnie! Potem było już tylko więcej , 5-6 Bft i co najciekawsze po wczorajszej halsówce, trening oraz nauka nie poszły na marne, halsówki przeżyłem plasując się w połowie stawki a na pełnym zyskiwałem kilka miejsc i spokojnie radziłem sobie z rufami, a kilka razy udało się pojechać na fali tak jak uczył nas Wacek. Przełożyło się to w pierwszym wyścigu na ca 72 miejscu w swojej grupie a w drugim byłem 62. I tu właśnie spotkała mnie niemiła niespodzianka, po ogłoszeniu wyników okazało sie że mam DSQ - w pierwszej chwili szok a potem śmiech, spóźniłem się 5 minut z potwierdzeniem pisemnym swojego powrotu z wyścigu , owszem podpisałem się ale 5 min. za późno! Za to dostałem od Głównej Sędziny Regat zapewnienie że jutro na pewno podpiszę się we właściwym czasie !!!

Powiedziałbym że Mastersi, GM, GGM, Legend żeglują lepiej niż dobrze , halsówki , pełne , rufy w tych warunkach zakończyły się na moją orientację tylko 6-8 wywrotkami, kilka osób się wycofało , może 5-6; myślę że to nieźle ! Sądzę że wielu naszych młodych Finnistów w Polsce mogłoby się od nich uczyć woli walki i techniki żeglowania , po prostu są dobrzy .

Jak na razie komisja regatowa i cała obsługa regat działają b. sprawnie, włącznie z udzielaniem DSQ czy kar za pompowanie , czy inne przewinienia .Pogoda generalnie idealna, warunki b. dobre, kuchnia holenderska, wina, piwo smaczne. Holendrzy są generalnie bardzo mili, to na dziś tyle .

pozdrawiam

Jacek

POL21

Poniedziałek 12 maja 2008
... i wszystko się rozpoczęło:
pierwsze dwa wyścigi z problemami, dwie grupy zawodników po 116 łódek, wszyscy bardzo podnieceni, nerwy puszczają, w każdej grupie po dwa falstarty, dopiero przy groźbie dyskwalifikacji wszystkich udaje się puścić wyścigi ze znacznym opóźnieniem. Mimo to 21 zawodników w dniu dzisiejszym zaliczyło dyskwalifikację, mimo że wszyscy starali się uważać, komisja się nie bawi z nami, w końcu przyjechali sami doświadczeni zawodnicy. Najstarszy - sprawnie żeglujący zawodnik ma 82 lata i nie jest ostatni na linii mety! To były olimpijczyk w klasie Finn startujący w barwach Francji.

Pierwszy wyścig 2-3 Bft , bardzo zmienny wiatr , lewa strona wyjeżdża , środek i prawa stoi w 1 Bft i niekorzystnej zmianie, zajmuję 82 miejsce i to jest ....; gorzej niż źle.

W drugim wyścigu wcale nie było lepiej , kolejne dwa falstarty , start po przepychaniu się i ląduję w trzeciej linii, wiatr rośnie jest coraz ciężej i wieje regularna 4 Bft a w szkwałach 5 Bft, wszystko jest ok tylko moja waga na 5Bft to stanowcza za mało, szczególnie na halsówce, dużo tracę płynąć w "kancie ", na pełnym odrabiam kilka miejsc i znowu jestem ok. 86 miejsca.

Jutro będą bardziej wiarygodne wyniki i mam nadzieję lepsze miejsca

pozdrowienia z Medemblik dla wszystkich Finnistów w Polsce

Jacek Bińkowski

POL 21

Niedziela 11 maja 2008

w napięciu czekamy na wyniki wyścigu próbnego.

Zgodnie z programem miał odbyć się o godzinie 14.00 a o 18.00 rozpoczęła się uroczystość otwarcia regat.

Informacja o regatach.

Mistrzostwa Świata Mastersów w klasie 2008 ( Finn Masters 2008) odbędą się w dniach od 9 do 16 maja w Medemblik, Holandia.

Organizatorem regat jest Finn Club Holland, w kooperacji z Royal Yacht Club Holandia i Sailing Club Het Witte Huis (Loosdrecht).
Miejscem regat będzie International Sailing Center w Medemblik.

Finn Masters są Mistrzostwami Świata dla tych Finnistów, którzy ukończyli 40 lat.
Nazywani są "Mastersami".

Każdego roku ci Mastersi mają oddzielne Mistrzostwa Świata, które nazywane są: Finn Masters.
Wydarzenie z dużą ilością uczestników, zgodnie z tradycją odbywają się w Europie np. Bracciano (Włochy), Cannes i Split.
W roku 2007, regaty odbyły się na morzu Śródziemnym w Murcia (Hiszpania).

Od czwartku 8-go maja do 16 maja 2008 włącznie Mistrzostwa Świata Masterów odbędą się w Medemblik.
Organizatorzy spodziewają się około 200 uczestników z dwudziestu krajów.

Nagrody zostaną wręczone dla World Finn Master 2008 (żeglarze w wieku 40 lat i starsi), Finn Grand Master (50-60 lat), Finn Grand Grand Master (60-70 lat) and Finn Legend (70 lat i starsi).

Program regat

Dzień

Data

Godzina

Program

Piątek

Maj 9

09:00 – 18:00

Rejestracja i pomiary

Sobota

Maj 10

09:00 – 18:00

Rejestracja i pomiary

Niedziela

Maj 11

09:00 - 12:00
14:00
18:00

Rejestracja i pomiary
Wyścig próbny
Ceremonia otwarcia

Poniedziałek - piątek (włącznie)

Maj 12 - Maj 16

11:30

Wyścigi

Piątek

Maj 16

17:00

Ceremonia wręczenia nagród

Wyniki końcowe - Flota Złota

Jedna odrzutka
No Sailno Name Scores 1 2 3 4 5 6 7
1 GER 711 André Budzien, M
001
9,0 1 1 1 1 3 2 (10)
2 BUL 24 Mihail Kopanov, M
230
18,0 5 4 2 3 (33) 1 3
3 NED 100 Han Bergsma, M
193
19,0 (21) 3 2 5 2 3 4
4 GRE 1 Ilias Hatzipaulis, GM
194
30,0 10 2 8 (dns) 1 1 8
5 NED 29 Bas de Waal, M
189
31,0 3 9 10 4 (ocs) 4 1
6 NED 888 Luuk Kuijper, M
109
47,0 11 2 5 6 (30) 21 2
7 GBR 2 Allen Burrell, M
007
58,0 (52) 1 1 9 28 4 15
8 USA 24 Conrad Brown, M
201
61,0 4 (17) 17 10 13 12 5
9 USA 808 R. Phillip Ramming, GM
071
63,0 23 6 7 9 6 (57) 12
10 NED 703 Eric Bakker, M
111
64,0 12 7 13 (20) 3 18 11
11 FRA 75 Laurant Hay, M
148
65,0 15 8 9 8 (ocs) 11 14
12 NED 747 Thierry van Vierssen, M
072
70,0 6 5 16 6 1 (dnf) 36
13 GRE 71 Panagiotis Davourlis, M
182
76,0 7 8 4 19 (42) 29 9
14 NED 804 Cees Scheurwater, M
049
77,0 10 4 11 2 4 (dnc) 46
15 GBR 8 Tim Carver, M
196
79,0 25 11 4 14 18 7 (dnc)
16 GER 310 Ralf Behrens, M
226
79,0 21 15 22 8 4 9 (dnc)
17 NED 897 Ed van der Steene, M
217
80,0 2 24 11 16 14 13 (39)
18 GBR 10 Robert Deaves, M
218
86,0 8 15 14 15 15 (27) 19
19 NED 55 Eddy Huisman, M
031
87,0 17 10 12 (69) 23 19 6
20 NED 780 Jan Willem Kok, M
186
92,0 8 6 3 2 20 (ocs) 53
21 NED 62 Alex Breuseker, M
204
95,0 40 5 8 11 19 12 (47)
22 DEN 140 Michael Bæk, GM
139
96,0 5 23 (37) 7 5 23 33
23 NED 27 Paul Kamphorst, M
123
96,0 7 11 27 10 14 27 (49)
24 GBR 669 Adrian Brunton, M
003
101,0 51 7 15 1 25 2 (58)
25 CRO 110 Luksa Cicarelli, GGM
145
101,0 11 18 19 14 (31) 21 18
26 ITA 38 Claudio Bosetti, GM
158
104,0 22 18 10 17 29 8 (35)
27 NED 25 Arwin Karssemeijer, GM
116
110,0 (41) 9 9 4 33 30 25
28 DEN 7 Michael Staal, GM
225
111,0 (48) 14 12 21 16 5 43
29 DEN 196 Lars Hall, M
157
115,0 61 17 3 12 13 9 (65)
30 SWE 734 Stefan Fagerlund, M
106
116,0 17 33 (39) 17 28 14 7
31 FRA 150 Pascal Tetard, GGM
136
119,0 18 34 (39) 34 11 6 16
32 NED 81 Gerko Visser, M
068
127,0 4 13 22 35 2 51 (54)
33 CZE 8 Jiri Outrata, GGM
086
127,0 24 25 (35) 31 12 6 29
34 RSA 2 Alan Serritslev, GGM
004
130,0 (65) 34 14 11 16 10 45
35 GBR 61 John Heyes, M
008
134,0 3 41 31 20 25 14 (81)
36 RSA 1 Greg Davis, GM
006
136,0 64 3 7 7 39 16 (71)
37 GER 217 Carsten Niehusen, GM
150
145,0 (dsq) 29 13 30 7 34 32
38 IND 1 Roel van Olst, M
181
149,0 22 33 (44) 37 23 7 27
39 GER 39 Erich Karl-Heinz, GM
099
150,0 14 21 (40) 35 31 11 38
40 GER 701 Klaus-Dieter Götz, GM
228
150,0 20 37 (ocs) 37 19 16 21
41 NED 66 Ewout Meijer, M
173
158,0 46 (56) 34 26 5 17 30
42 RSA 51 Philip Baum, GM
024
159,0 16 22 21 30 32 38 (76)
43 NED 860 Loek Kruijer, GGM
138
159,0 (53) 22 43 32 17 25 20
44 NED 54 Joos Bos, GM
159
161,0 19 32 18 (dsq) 12 13 67
45 DEN 17 Lars Juel Christensen, M
140
164,0 44 10 15 22 22 (79) 51
46 CZE 318 Martin Plecitý, GM
191
167,0 13 28 46 51 (58) 5 24
47 GBR 1 Sander Kooij, M
094
170,0 6 12 29 23 (ocs) 41 59
48 SWE 721 Mikael Brandt, GGM
078
171,0 14 27 47 43 11 29 (dsq)
49 NED 77 Jan-Jaap Lamme, M
018
171,0 30 31 31 12 35 32 (dnc)
50 GBR 567 Martin Hughes, GM
097
173,0 42 16 28 18 47 22 (84)
51 GBR 77 Howard Sellars, GGM
028
175,0 39 21 54 13 10 38 (88)
52 AUS 242 Bob Buchanan, GGM
052
177,0 41 43 18 36 24 15 (94)
53 GBR 665 Julian C Smith, M
119
181,0 25 26 32 32 (48) 18 48
54 NED 11 Henk de Jager, GM
005
187,0 52 23 23 29 34 26 (57)
55 NED 2 Wouter Molenaar, GM
082
191,0 42 (dsq) 24 24 8 37 56
56 GER 35 Hans-Günter Ehlers, GGM
037
195,0 33 (64) 33 22 64 26 17
57 RUS 5 Sergey Zabotin, GM
147
196,0 9 46 27 13 34 67 (98)
58 FRA 99 Allain des Beauvais Marc, GM
227
197,0 16 16 6 5 38 (dsq) bfd
59 GBR 672 David Potter, M
057
197,0 (dsq) 20 5 27 40 20 85
60 NED 1 Jan van der Horst, GM
100
198,0 27 28 37 (dnc) 70 8 28
61 NED 4 Ruurd Baerends, GM
202
200,0 12 55 38 (dnc) 20 52 23
62 HUN 4 Lajos Varga, M
115
201,0 40 37 44 41 8 31 (52)
63 NED 58 Pieter de Gooijer, GM
160
206,0 (69) 25 20 23 61 43 34
64 POR 5 Jorge Pinheiro de Melo, M
177
208,0 55 35 17 26 (68) 53 22
65 NED 47 Auke Woerdeman, M
110
209,0 43 40 19 38 38 (58) 31
66 DEN 5 Søren Oster, M
215
212,0 (76) 36 45 28 44 33 26
67 NED 30 Hero Mulder, M
208
213,0 2 12 6 15 (dnc) dnc 62
68 RSA 540 Alan Tucker, GGM
014
213,0 53 26 30 19 37 48 (95)
69 FRA 10 Patrick Nicolas, GM
092
213,0 33 42 46 31 21 40 (60)
70 GER 208 Uwe Kinast, GM
205
214,0 37 27 (ocs) 16 15 36 83
71 GER 146 Friedrich Müller, GGM
170
220,0 62 19 36 36 6 (dsq) 61
72 HUN 2 Peter Sipos, GM
113
228,0 (68) 45 38 43 9 30 63
73 ITA 4 Francesco Faggiani, M
185
228,0 36 (dnc) 26 25 53 19 69
74 GER 206 Klaus Reffelmann, M
178
236,0 56 38 61 48 30 3 (70)
75 NED 8 Rodrick Casander, GGM
108
236,0 85 19 28 18 (dsq) 42 44
76 SWE 735 Johan Wijk, M
121
238,0 (ocs) 13 25 21 49 56 74
77 GBR 631 Richard Hart, GGM
044
238,0 51 53 40 56 18 20 (80)
78 GER 262 Uwe Barthel, GM
198
241,0 (66) 46 57 33 49 43 13
79 GER 3 Walter Mai, Legend
146
241,0 24 58 29 55 50 25 (86)
80 NED 777 Albert Kroon, M
137
246,0 78 (dsq) 36 28 17 45 42
81 GER 48 Manfred Pöschl, GM
063
249,0 36 29 (dsq) 46 27 32 79
82 CZE 7 Vaclav Cintl, GGM
064
255,0 64 48 51 27 32 33 (100)
83 NED 10 Nanne Boot, GM
034
258,0 19 50 53 54 (56) 45 37
84 NED 95 Wobbe de Schiffart, GM
017
260,0 50 31 21 39 78 (dnc) 41
85 GER 19 Andreas Bollongino, M
155
265,0 90 30 41 40 36 28 (92)
86 NED 3 Gert van Woudenberg, GM
172
270,0 31 66 30 41 63 39 (89)
87 NED 35 Bas Proper, GM
019
273,0 72 44 47 39 21 (ocs) 50
88 SUI 496 Thomas Gautschi, M
212
275,0 58 30 16 (dsq) 47 34 90
89 GER 111 Rainer Haacks, M
188
278,0 (67) 41 48 38 50 35 66
90 NZL 3 Ben Winters, GGM
020
286,0 (84) 44 33 50 64 22 73
91 DEN 249 Svend V. Andersen, M
156
287,0 47 14 (ocs) 25 43 65 93
92 RUS 28 Victor Kozlov, Legend
022
288,0 35 49 59 52 52 41 (75)
93 NED 88 Chiel Barends, GM
079
289,0 20 71 67 60 27 44 (101)
94 GBR 611 Tony Lock, GGM
077
292,0 44 35 59 60 40 54 (78)
95 NED 5 Rene Sala, GM
171
297,0 39 59 (78) 78 57 24 40
96 GER 209 Steffen Fölsing, M
117
298,0 31 36 23 29 75 (bfd) 104
97 NED 6 Rob Huisman, GM
032
301,0 45 40 (dnc) 33 81 47 55
98 NED 39 Hans Zomer, GM
067
303,0 34 20 76 (dnc) 7 50 dnc
99 GER 7 Reiner Heinings, M
103
304,0 23 52 56 48 72 53 (91)
100 RUS 151 Vladimir Butenko, M
095
306,0 89 (dsq) 25 52 37 39 64
101 GBR 24 Rory Barnes, M
083
306,0 43 67 42 49 58 47 (96)
102 GBR 656 Graeme Macdonald, GGM
035
307,0 55 51 52 44 41 64 (102)
103 HUN 51 Istvan Ruta, M
114
317,0 32 79 66 59 26 55 (dnc)
104 SUI 11 Hans Fatzer, GGM
214
320,0 63 53 63 57 60 24 (97)
105 ESP 260 Victor Serrano Conesa, M
048
321,0 (84) 49 58 40 48 58 68
106 GBR 12 Daniel Belton, M
128
326,0 49 38 35 46 42 (ocs) dnc
107 GER 202 Rolf Elsaesser, GM
216
327,0 54 50 41 (dnc) 55 55 72
108 SWE 711 Sten Waldo, GGM
054
330,0 30 39 68 45 65 83 (dnc)
109 GER 92 Detlev Guminski, GM
190
332,0 28 55 50 54 46 (ocs) 99
110 GER 119 Peter Bronke, GGM
066
334,0 81 24 55 80 66 28 (87)
111 ESP 295 Javier Moreno, GM
047
336,0 37 70 60 47 45 (80) 77
112 NED 835 Jaap Goede, GM
027
338,0 (89) 42 45 44 44 81 82
113 MON 234 Michael Kurtz, GM
053
354,0 34 45 (ocs) 34 9 ocs dnc
114 FRA 69 Philippe Lobert, M
176
359,0 98 47 49 45 (ocs) 17 103
115 GER 42 Jürgen Kraft, GGM
042
360,0 1 73 (ocs) 70 41 59 dnc

Wyniki końcowe - Flota Srebrna

Jedna odrzutka

No Sailno Name Scores 1 2 3 4 5 6 7
1 SUI 13 Peter Kilchenmann, GM
213
271,0 48 54 52 (68) 65 51 1
2 GER 240 Jürgen Paffrath, GM
207
275,0 (dsq) 39 42 51 103 36 4
3 GER 56 Eckart Klages, M
118
282,0 61 (62) 51 50 54 54 12
4 GER 58 Thomas Schulz, GM
220
283,0 (73) 58 72 56 29 61 7
5 NED 895 Jan-Tjeerd vd der Meulen, M
197
289,0 (83) 81 54 77 59 10 8
6 FRA 865 Rochet Joseph, GM
090
302,0 38 82 (86) 69 45 52 16
7 GER 51 Hermann Heide, GM
221
303,0 45 74 (ocs) 79 75 15 15
8 AUS 2 Rob McMillan, M
200
304,0 (dsq) dsq ocs 3 10 46 13
9 POL 21 Jacek Binkowski, GM
080
304,0 83 80 72 (dsq) 35 31 3
10 BEL 5 Yves Verhofstad, GM
039
304,0 38 57 60 72 (76) 42 35
11 RUS 34 Alexsander Banko
076
309,0 (93) 60 43 24 84 93 5
12 NED 748 Fons van Gent, GGM
030
309,0 60 52 48 (67) 63 66 20
13 RSA 571 Andreas Bohnsack, M
088
312,0 76 47 (ocs) 42 57 73 17
14 GBR 624 John Torrance, GGM
012
314,0 50 72 67 (dnc) 59 64 2
15 NED 72 Lacus-jan Groenhout, GM
187
317,0 80 48 20 63 (85) 77 29
16 GBR 46 Patrick Moore, GM
036
319,0 54 63 61 55 (77) 68 18
17 NED 899 Gertjan de Blij, GGM
179
320,0 (dsq) 61 32 75 46 79 27
18 RUS 71 Leonid Klayman, M
144
327,0 (dsq) 76 34 47 67 56 47
19 NED 69 Remmelt Staal, M
175
329,0 (87) 60 50 49 62 71 37
20 GER 109 Manfred Tomaszewski, GGM
045
335,0 (82) 67 69 76 78 23 22
21 GER 195 Peter Wolzen, GM
206
335,0 90 (dsq) 53 53 71 40 28
22 FRA 800 Yves Zoccola, GGM
091
342,0 62 (75) 70 57 74 65 14
23 GER 89 Günter Kellermann, GGM
033
345,0 35 (93) 81 71 67 66 25
24 ITA 43 Pietro Piram, GGM
124
346,0 68 64 56 71 (102) 77 10
25 SWE 740 Sverker Härd, M
122
349,0 47 65 76 81 43 37 (dnc)
26 SUI 40 Heinz Stammnitz, GM
229
353,0 58 78 73 62 56 (87) 26
27 GER 55 Herbert Sondermann, GGM
069
354,0 73 65 71 (80) 68 46 31
28 CZE 202 Gebhart Zdene, M
203
368,0 (101) 78 80 75 66 63 6
29 NED 823 Nico van Wirdum, M
162
368,0 79 66 69 61 (91) 49 44
30 GER 26 Willi Meister, Legend
089
372,0 9 85 88 74 36 80 (ocs)
31 GER 155 Edwin Gast, M
070
373,0 72 56 (dnc) dnc 72 48 9
32 GER 300 Eggo Zopfs, GM
143
374,0 79 43 64 74 54 60 (dnc)
33 SUI 7 Jiri Huracek, GM
210
380,0 78 80 71 (dnc) 69 44 38
34 GER 57 Heinz Wendel, GM
219
381,0 (104) 82 55 42 98 70 34
35 NED 23 Robert Sledziewski, GM
174
390,0 96 (dsq) 73 65 83 49 24
36 NED 13 Harold Lensing, GM
085
390,0 66 70 (79) 62 79 72 41
37 GER 2 Nils Peters, GM
199
397,0 80 75 87 (dnc) 76 60 19
38 GER 308 Marco Colombo, M
126
401,0 57 74 84 (88) 60 74 52
39 NED 866 Hans Steijn, M
161
404,0 77 77 57 73 (88) 72 48
40 NED 786 Johan de Schiffart, GM
023
409,0 92 57 66 58 86 50 (dnc)
41 GER 122 Holger Krasmann, M
184
415,0 85 (dsq) 75 61 82 73 39
42 NED 774 Evert-Jan Nilting, GM
222
415,0 59 69 (dnc) dnc 62 67 42
43 NED 43 Jack van Hellemond, GGM
081
416,0 15 73 24 (ocs) 73 ocs dnc
44 CZE 222 Petr Vinkl, M
165
416,0 86 86 79 84 (100) 35 46
45 DEN 192 Johnny Aagesen, M
154
418,0 93 68 62 58 22 (dnc) dnc
46 GER 63 Michael Pandler, GGM
060
419,0 67 84 62 70 80 (87) 56
47 GBR 64 Craig Kirkpatrick-Whitby, M
098
423,0 (104) 79 63 65 90 71 55
48 GER 112 Egbert Vincke Dr., M
125
425,0 71 63 65 66 70 90 (dnc)
49 NED 862 Rob Woudstra, GGM
132
426,0 (96) 76 83 72 77 86 32
50 NED 32 Peter Verhoef, GGM
043
426,0 65 69 68 (dnc) dsq 75 33
51 NED 50 Jan Zetzema, GM
102
434,0 27 54 58 64 (dsq) dnc ocs
52 GER 34 Dieter Borges, GGM
167
435,0 13 62 (dnc) dnc 53 76 dnc
53 HUN 9 Tamas Beliczay, GM
151
436,0 (97) 96 90 76 74 89 11
54 FRA 1 Didier Poissant, Legend
084
438,0 26 87 85 (dsq) 51 74 dnc
55 RSA 570 Gerd. H.Bohnsack, Legend
087
440,0 32 95 (dnc) dnc 83 78 36
56 GER 32 Felix Spring, M
107
447,0 (98) 88 65 53 89 90 62
57 AUS 231 James Mayjor, M
061
449,0 29 106 (ocs) 59 24 dnc dnc
58 GER 82 Alfons Huber, M
016
451,0 26 51 77 66 (dnc) dnc dnc
59 NED 723 Pieter Risseeuw, M
168
452,0 99 83 81 67 99 (ocs) 23
60 NED 7 John van Altena, GGM
010
456,0 56 (dsq) 26 dnc 55 88 dnc
61 SUI 58 Bruno Marti, M
211
456,0 69 93 74 (dnc) 91 70 59
62 GER 144 Jens Ott, Legend
223
459,0 59 99 83 (dnc) 93 82 43
63 NED 9 Jobs Isselmann, GM
112
469,0 77 72 74 63 92 91 (dnc)
64 NED 813 Lenard Kaptein, M
015
475,0 91 94 88 (dnc) 85 68 49
65 DEN 226 Birger Sund Nielsen, GM
130
476,0 75 89 82 82 87 61 (dnc)
66 CZE 4 Božena Šmídová, GGM
065
481,0 70 96 (99) 86 95 94 40
67 SUI 16 Carlo Lazzari, M
209
482,0 106 88 (dnc) dnc 80 62 30
68 DEN 172 Ole Blichfeldt Madsen, M
129
485,0 (107) 92 86 68 93 85 61
69 NED 20 Leo Hartman, GM
192
490,0 (dnc) dnc dnc dnc 52 69 21
70 GBR 14 Steve Sampson, GGM
051
490,0 88 97 93 (dnc) 95 63 54
71 GBR 54 Keith, GM
093
492,0 28 68 49 (dnc) dnc dnc dnc
72 GER 98 André Schmid, M
152
495,0 94 (100) 90 78 92 83 58
73 SWE 752 Hans Wiberg, GM
120
502,0 102 (dsq) 78 83 104 82 53
74 NED 848 Pax van de Griend, GGM
055
506,0 46 59 91 (dnc) 79 dsq dnc
75 NED 865 Jack Kamminga, GM
180
507,0 29 (dnc) 92 dnc 39 dnc dnc
76 GBR 668 Nick Turley, GM
169
513,0 70 91 85 77 94 96 (dnc)
77 BEL 76 Paul Goossens, M
195
515,0 92 92 94 64 98 75 (dsq)
78 GBR 583 Paul Brown, GGM
009
522,0 94 89 (dnc) dnc 84 101 51
79 GER 77 Lothar Köpnick, GM
135
524,0 101 (dsq) 64 dnc 69 59 dnc
80 ESP 179 Emilio Plagaro, GGM
056
524,0 88 90 89 (dnc) dnc 76 65
81 DEN 8 Peter Malm, GGM
013
525,0 74 71 80 (dnc) dnc 69 dnc
82 GER 161 Ralf Kratz, M
073
527,0 109 85 70 73 101 89 (dnc)
83 GER 168 Jack Larsen, GM
141
529,0 106 97 101 (dnc) 88 92 45
84 NED 17 Ab Schippers, GGM
011
531,0 74 84 (dnc) dnc 26 dnc dnc
85 NED 68 Martijn David, M
050
531,0 100 102 98 (dnc) 96 85 50
86 GER 186 Detlef Blaschkowski, GM
127
538,0 18 83 (dnc) dnc 90 dnc dnc
87 NED 836 Bart Kraan, GGM
021
538,0 91 95 93 (dnc) 82 62 dnc
88 NED 870 Gelmus Peeters, GGM
059
538,0 110 (dsq) 96 79 101 88 64
89 NED 367 Arthur van Son, GM
166
538,0 (108) 104 91 87 104 86 66
90 DEN 205 Mogens Petersson, GGM
133
540,0 103 86 82 (dnc) 61 93 dnc
91 GER 30 Ralf Heim, GM
142
541,0 63 105 (dnc) dnc 51 91 dnc
92 GER 131 Horst Schlick, Legend
224
541,0 57 87 (dnc) dnc 71 95 dnc
93 DEN 174 Jan Verner Nielsen, M
153
541,0 95 90 (dnc) dnc 99 81 60
94 SWE 750 Lasse Larsson, GGM
041
543,0 86 98 (dnc) dnc 96 84 63
95 NED 67 Rutger Rozemuller, M
164
544,0 49 32 (dnc) dnc dsq dnc dnc
96 GER 102 Siegfried Boehl, Legend
075
548,0 99 94 89 85 97 84 (dnc)
97 NED 101 Christian Scheen, GM
101
556,0 71 81 (dnc) dnc dnc 57 dnc
98 DEN 178 Ane Zielinski, M
131
563,0 105 99 (dnc) dnc 86 100 57
99 GER 71 Blass Bernd, M
149
574,0 107 105 97 (dnc) 100 97 68
100 GER 175 Michael Möckel, GM
096
577,0 82 91 84 (dnc) 89 dsq dnc
101 GER 53 Berg, Dr. Kay-Detlev, GGM
062
585,0 100 61 77 (dsq) dnc dnc dnc
102 GER 9 Friedrich Koch, GGM
046
590,0 60 101 100 (dnc) ocs 98 dnc
103 ESP 303 Jose Comesaña, GM
058
592,0 105 101 (dnc) dnc 87 ocs 67
104 NED 749 Dick Hooijer, GM
025
593,0 97 100 87 (dnc) dnf 78 dnc
105 NED 51 Maarten Oberman, GM
104
597,0 75 102 (dnc) dnc 73 dnc dnc
106 GRE 180 Basileios Tsampouniaris, M
183
611,0 103 104 92 (dnc) 103 94 dnc
107 NED 841 Henk van Egmond, GM
105
619,0 81 (dnc) 75 dnc dsq dnc dnc
108 GER 130 Alfred Blum, Legend
038
627,0 87 77 (dnc) dnc dnc dnc dnc
109 GER 46 Dr. Peter Truhm, GGM
040
637,0 111 103 95 (dnc) 97 dnc dnc
110 NED 48 Boudewijn Kortbeek, GGM
002
639,0 108 103 (dnc) dnc 81 dnc dnc
111 DEN 22 Kim Svare, GM
134
654,0 113 (dnc) dnc dnc 102 92 dnc
112 NED 869 Willem van Dijk, GGM
163
656,0 112 98 (dnc) dnc dsq 99 dnc
113 GER 124 Holger Dietrich, GGM
029
659,0 102 (dsq) dnc dnc 94 dnc dnc
114 GER 95 Gerd Bollrath, Legend
074
674,0 95 (dsq) dnf dnc dnc dnc dnc