Mistrzostwa Polski Mastersów w klasie Finn 2007

Puchar Żagli 2007
7-9 września 2007, Nieporęt, Zegrze

Po długiej przerwie znów Finn-iści spotkali się nad Zalewem Zegrzyńskim w dniach 7-9.09 .2007, by rywalizować tym razem o Mistrzostwo Polski Masters.
Dla przypomnienia Masters to taki zawodnik klasy FINN, który w dniu zawodów ukończył 40 wiosen. Na starcie drugich mistrzostw Mastersów stanęło 6 zawodników i 9 młodszych rywali.
W sumie startowało 15 zawodników i to największe regaty tego sezonu w naszej klasie. Mamy nadzieję ,że na zbliżających się Mistrzostwach Polski zbierze się nas
jeszcze więcej.
Regaty po 9 trudnych wyścigach w zmiennym wietrze wygrał Rafał Szukiel, który przyzwyczaił się do słabych wiatrów i zaskakujących zmian wiatru w Qingdao, gdzie startował w regatach przedolimpijskich. Drugie miejsce w kategorii open wywalczył Wacław Szukiel, obaj z AZS-UWM Olsztyn, który dzięki wsparciu i pomocy sponsorów - MEGA SORT i Banku Spółdzielczego w Olsztynku wywalczył w Mistrzostwach Świata miejsce dla Polski w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.
Trzecie miejsce zajął Michał Strusiński z KS Spójnia Warszawa, tegoroczny Mistrz Europy Juniorów i 5 Zawodnik Mistrzostw Świata Juniorów.

Jednak najważniejsi w tych zawodach byli Mastersi. Zdecydowanie najlepszym z nich był Piotr Pajor, który wywalczył złoty medal mistrzostw ,jednocześnie kończąc zawody na wysokim
6 miejscu. Srebrny medal i wicemistrzostwo kraju zapewnił sobie wygrywając ostatni wyścig Jacek Bińkowski obaj z KS Spójnia Warszawa. Brązowym medalem i najniższym stopniem podium musiał się zadowolić ubiegłoroczny złoty medalista pierwszych Mistrzostw Polki Mastersów Tomasz Mikulski z SKŻ Hestia Sopot.

Szukielowie najszybsi na Zalewie

Rafał Szukiel (AZS UWM Olsztyn) zwyciężył w ogólnopolskich regatach żeglarskich w klasie Finn, które odbyły się na Zalewie Zegrzyńskim. Drugie miejsce zajął jego brat Wacław, a trzecie Michał Strusiński (Spójnia Warszawa), tegoroczny mistrz Europy juniorów i piąty zawodnik mistrzostw świata juniorów.

Żeglarze, którzy ukończyli 40 lat, rywalizowali o medale drugich mistrzostw Polski mastersów. Złoty zdobył Piotr Pajor, srebrny Jacek Bińkowski (obaj Spójnia Warszawa), a brązowy – broniący tytułu Tomasz Mikulski (SKŻ Hestia Sopot).

– Były to najliczniejsze regaty tego sezonu w klasie Finn. Mam nadzieję, że w mistrzostwach kraju w Gdyni, w dniach 20-23 września, zbierze się nas jeszcze więcej – powiedział Wacław Szukiel, który w lipcowych mistrzostwach świata w Portugalii wywalczył dla Polski miejsce w igrzyskach olimpijskich Pekin 2008.

Końcowa klasyfikacja po 9 wyścigach:

1. Rafał Szukiel (AZS UWM Olsztyn) 9 pkt.
2. Wacław Szukiel (AZS UWM Olsztyn) 11
3. Michał Strusiński (Spójnia Warszawa) 25
4. Piotr Mazur (Spójnia Warszawa) 33
5. Bartosz Flak (Spójnia Warszawa) 34
6. Piotr Pajor (Spójnia Warszawa) 36 (MP masters – I)
7. Grzegorz Czarkowski (Spójnia Warszawa) 39
8. Jacek Bińkowski (Spójnia Warszawa) 49 (MP masters – II)
9. Tomasz Mikulski (SKŻ Hestia Sopot) 52 (MP masters – III)
10. Krzysztof Żółtowski (SKŻ Hestia Sopot) 57 (MP masters – IV)

1 ORGANIZATOR

1.1 Organizatorem regat jest KS Spójnia Warszawa.

1.2 Regaty będą rozgrywane na akwenie Zalewu Zegrzyńskiego w dniach 7-9 września 2007 r.

2 PRZEPISY

2.1 Regaty zostaną rozegrane zgodnie z ‘przepisami’ zdefiniowanymi w Przepisach Regatowych Żeglarstwa ISAF.

3 WARUNKI UCZESTNICTWA, ZGŁOSZENIA I KLASY

3.1 Regaty rozegrane zostaną w klasie Finn.

3.2 Zgłoszenia wstępne do regat, należy przesłać na adres piotr.pajor@finn-masters.pl w terminie do 5 września 2007

3.3 Wpisowe do regat wynosi 100 zł

4 ZGŁOSZENIA W MIEJSCU REGAT

4.1 Zgłoszenia finalne i opłaty należy dokonać w biurze regat na terenie bazy regatowej KS Spójnia w Nieporęcie w dniu 6 września 2007 roku w godzinach 16.00-20.00 lub 7 września 2007 w godzinach 9.00-10.00.

4.2 Podczas procedury zgłoszeniowej w miejscu regat, obowiązuje posiadanie następujących dokumentów:

1800

Grill dla wszystkich uczestników regat na terenie KS Spójnia Baza regatowa w Nieporęcie (teren Emper Yachtu)

Niedziela

9 września

1030

Wyścigi – planowanie jest rozegranie 3 wyścigów

1600

Zakończenie regat, wręczenie medali i nagród połączone z zakończeniem Warszawskiego Tygodnia Żeglarskiego w porcie Pilawa.

5.2 Planowane jest rozegranie 9 wyścigów.

5.3 W dniu 9.09 sygnał ostrzeżenia nie może być podany później niż o godz. 12.30.

6 INSTRUKCJA ŻEGLUGI

Instrukcja żeglugi będzie dostępna po zakończeniu procedury zgłoszeniowej w biurze regat na terenie KS Spójnia w Nieporęcie.

7 POMIARY

Pomiary kontrolne sprzętu i wyposażenia bezpieczeństwa określonego przepisami regatowymi i klasowymi zostaną dokonane podczas regat.

8 TRASY I FORMAT ROZGRYWANIA REGAT

8.1 Wyścigi rozgrywane będą na trasach stosowanych w regatach międzynarodowych.

9 SYSTEM KAR

9.1 Decyzje zespołu protestowego będą ostateczne. Prawo do odwołań zostaje zniesione.

10 PUNKTACJA

10.1 Regaty zostaną uznane za ważne po rozegraniu 3 wyścigów.

10.2 a) W przypadku rozegrania mniej niż 5 wyścigów, wszystkie wyniki wyścigów liczone są do punktacji końcowej.

b) W przypadku rozegrania 5 i więcej wyścigów, jeden najgorszy wynik będzie odrzucony.

11 PRAWA DO WIZERUNKU

Zgłaszając się do regat zawodnik wyraża zgodę na bezpłatne wykorzystanie swego wizerunku przez Organizatorów i sponsorów podczas zdjęć, filmów i innych reprodukcji w czasie trwania regat oraz we wszystkich materiałach dotyczących regat oraz na umieszczenie na kadłubie łodzi reklam przewidzianych przez organizatorów.

12 NAGRODY

Zawodnicy, którzy zajmą miejsca 1-3 otrzymają medale, puchary i nagrody okolicznościowe.

13 ZASTRZEŻENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI

Wszyscy uczestnicy biorą udział w regatach na własną odpowiedzialność. Żadna z czynności wykonana lub nie wykonana przez organizatorów nie zwalnia uczestników regat od ponoszenia odpowiedzialności za jakąkolwiek szkodę spowodowaną przez zawodnika lub jego jacht, wynikającą z udziału w regatach.