Mistrzostwa Europy
(źródło:
http://www.finnclass.org/Europeans/europeans2009.htm)

21 - 29 sierpnia 2009

Wyniki oficjalne:

http://www.2009finneuropeans.org/main.php?act=content&rec=58:

Strona główna regat:

http://www.2009finneuropeans.org/main.php

Relacje Piotra Kuli prosto z Warny:

http://www.piotr-kula.pl/


2009.08.29 szósty dzień regat. Kuba Pasik trzecim juniorem w Europie. Rafał Szukiel dziesiąty w ME 2009

Z uwagi na niestabilny wiatr w sobotę wyścig medalowy i wyścig jedenasty nie odbył się. Obowiązują wiec wyniki po dziesięciu wyścigach.
Najlepiej na ten temat powie Kuba Pasik - trzeci junior w Europie, którego relację otrzymalismy w nocy i publikujemy poniżej.

regaty zakończone. Dziś nie odbyły się żadne wyścigi z powodu niestabilnego wiatru. Udało mi się wywalczyć brązowy medal juniorów, Rafał skończył 10.
Poniżej zamieszczam swój komentarz do regat, Piotrek powiedział, że wrzuci coś swojego rano. Dodatkowo kilka fotek z zakończenia

"Regaty zacząłem dosyć nerwowo łapiąc falstart pierwszego dnia w drugim wyścigu. Pozostała część rywalizacji przebiegała w zmiennych warunkach wietrznych, w których skrupulatnie wykorzystywałem słabsze wiatry, dające mi przewagę nad rywalami. Ogromnym sukcesem było dla mnie zwycięstwo w czwartym wyścigu w stawce wielu utytułowanych zawodników. Niewielu spośród polskich żeglarzy może pochwalić się takim osiągnięciem. Dzięki uzyskaniu siódmego miejsca w ostatnim wyścigu serii podstawowej znalazłem się w najlepszej trójce juniorów. Ostatniego dnia nie odbył się żaden wyścig a ja mogłem świętować zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy Juniorów. Następny start w Łebie na Mistrzostwach Polski. Podobnie jak w Varnie spodziewam się sporej fali, ale też więcej wiatru"

--
Pozdrawiam,
Kuba Pasik