2nd Finn Masters Europe Cup in Tihany, Balaton

from 5th to 9th September.

Na Mistrzostwach Europy Masters nasz kraj reprezentują: Bogusław Nowakowski i Andrzej Skarka. Koledzy pojechali nad Balaton prosto z Mistrzostw Polski Masters w Charzykowy.

Relacja z regat:

Puchar Europy Masters nad Balatonem

To druga edycja tej imprezy, która jest jesiennym spotkaniem europejskich mastersów. W tym roku przyjechało dużo więcej znanych, bardzo dobrych żeglarzy: 13 Rosjan, 6 Czechów, 4 Chorwatów, 2 Polaków, Bułgar, Słowak, Austriak, Niemiec, Włoch i oczywiście Węgrzy –razem 60 zawodników. Wiatry nad Balatonem dopisały, chociaż prognozy zachęcały do stosowania żagli na słabe wiatry: pierwszego dnia 4, drugiego 3, a trzeciego 1 B - więc całkiem nieźle. Po wyścigach, jak zwykle miłe życie towarzyskie, w tym poznawanie lokalnego folkloru i gastronomii, również na miejscowym festynie. Odbyło się 9 wyścigów, w których dość dużą trudnością był dla mnie start w dużej grupie bardzo doświadczonych żeglarzy, w sytuacji, gdy Komisja lubiła preferować lewą stronę linii startowej. W trzech wyścigach pływałem słabiej, za to w ostatnim było mi bardzo miło płynąć i skończyć w gronie samych mistrzów – na 9 pozycji. Prawie wszyscy pływali fair, kręcili kółka bez specjalnych upomnień – ogólnie obowiązywała gentelmeńska atmosfera. Miła dziewczyna z serwisu foto przygotowała bardzo dużą kolekcję zdjęć, które za stosunkowo niewielką opłatę (ok. 15 zł za zdjęcie formatu A5) można było kupić po zakończeniu regat. Ogólnie oceniam węgierskie regaty za bardzo udane. Zająłem 19 miejsce w stawce świetnych żeglarzy (w swojej grupie 8), spędziłem czas i na wodzie i na lądzie w bardzo miłym towarzystwie. Same superlatywy. Zachęcam innych do przyjazdu za rok, tym bardziej ze względu na odległość Balatonu od Polski.

Pozdrawiam, Bogusław POL 26

wyniki: http://www.thesail.hu/english/regatta-teams/results/


na ręce Bogusława Nowakowskiego otrzymaliśmy zaproszenie na drugie Mistrzostwa Europy Masters:

Dear Bob,

I would like to invite you and all polish finn sailors for the 2nd Finn Masters Europe Cup in Tihany, lake Balaton from 5th to 9th September.
You will find all the information on the following web page: http://www.thesail.hu/english/marina/

Sie finden alle wichtige Informationen hier: http://www.thesail.hu/deutsche/yachthafen/

If you have any question please dont hesitate to ask me.

Best Regards:

Istvan Rutai
HUN-51