Mistrzostwa Europy w klasie Finn, Scarlino 2012

Dzień szósty: Wyścig medalowy, duże emocje. Na początku długie oczekiwanie na wiatr, potem decyzja - startują. Praktycznie wszystko stało się już jasne w chwili, w której Dimitar Vangelov otrzymał drugą, żółta kartkę i musiał wycofać się z wyścigu. W kategorii juniorów Michał Jodłowski POL13 zdobył złoto na Mistrzostwach Europy w Scarlino. Na miejscu drugim w regatach uplasował się Dimitar Vangelov na miejscu trzecim Andrey Yanitskiy RUS111. Trzeba dodatkowo zaznaczyć, że Michał jak na juniora startującego po raz pierwszy w takiej imprezie zajął bardzo dobre 20-te miejsce w regatach.

W klasyfikacji generalnej regat na pierwszym miejscu znalazł sie i tytuł Mistrza Europy 2012 zdobył Ioannis Mitakis GRE77, który w wyścigu medalowym prowadził od początku do końca. Ioannis zdobył tytuł po raz pierwszy dwa lata po tym jak po raz drugi wygrał Mistrzostwa Europy w kategorii juniorów. Dwudziestotrzylatek, który w bardzo zmiennym i lekkim wietrze nie dał się wyprzedzić starszym i bardziej utytułowanym rywalom. W lekkim wietrze jest nie do pobicia - tak twierdzą jego koledzy. Na drugim miejscu w regatach znalazł się Vasilij Zbogar SLO573. Trzecie miejsce zajął 'Bambi' Ivan Kljakowic Gaspic CRO524.

Wyniki po wyścigu medalowym: (pozycja w wyścigu medalowym w nawiasie)

Pełna lista wyników na stronie regat:

Dzień piąty, Michal Jodłowski 28-my a Bułgar Dimitar 37-my. Oba wyniki - odrzutki. Jutro pierwsza dziesiątka ma wyścig medalowy a pozostali wyścig normalny. Jeszcze trochę nerwów. Przewaga 16 punktów daje nadzieję ze będzie dobrze.

Jedyny wyścig piątego dnia wygrał Alican Keynar (TUR21), któremu zabrakło jednak dwóch punktów aby wziąć udział w dzisiejszym wyścigu medalowym.

Nie obeszło się też bez emocji ze strony juniorów. Michał mówi, że gdyby tak blisko nie pilnował bułgara to miałby szanse na przypłynięcie w pierwszej dziesiątce, ponieważ dostał dobrą zmiane w drugiej halsówce. A tak popłynął za nim i stracił na wiele miejsc na mecie. Dzisiaj, broniąc w ostatnim wyścigu pierwszego miejsca i tytułu Mistrza Europy Juniorów pilnowanie dopiero się zacznie!

Liderem w regatach po pieciu dniach jest Joannis Mitakis GRE77, który ma 6 punktów przewagi przed Bambim.

Dzień czwarty: dwa wyścigi, świetny dzień dla Michała miejsca piętnaste i siódme co daje w klasyfikacji ogólnej siedemnastą pozycję ale wciąż prowadzi w kategorii juniorów umacniając przewage nad Bułgarem Dimitarem Vangelovem do 19 punktów! Generalnie Włosi mocno do przodu i zmiana lidera. Jest nim po pieciu wyścigach Filippo Baldassarrani ITA123, drugi Vasilij Zbogar SLO573, trzeci Giorgio Poggi ITA 117. Dotychczasowy prowadzący Rafael Trujillo w dwóch wyścigach zajął 21-sze i 20-te miejsce i spadł na 8 pozycję.

Dzień trzeci: tylko jeden wyścig. Michal Jodłowski 16-ty i na pozycji 21-szej w klasyfikacji ogólnej ale nadal prowadzi w klasyfikacji juniorów.
Maciej Maląg po trzech wyścigach na miejscu 47-mym a Milosz Wojewski na miejscu 48-mym w generalnej.
W regatach po trzech wyścigach prowadzi Rafa Truillo pomimo zajęcia miejsca 13-go

Dzień drugi: dzisiaj z uwagi na słaby i zmienny wiatr bez wyścigów

Dzień pierwszy: po dwóch wyścigach pierwszego dnia w wietrze o sile 7-10 węzłów prowadzi Rafa Trujillo ESP100, który w pierwszym wyścigu zajął 4 pozycję a wyścig nr 2 wygrał. Na drugim miejscu znajduje się rosjanin Eduard Skornyakov RUS9 zajmując w obu wyścigach miejsca odpowiednio 3. i 7. Na trzecim miejscu austriak Florian Raudaschl AUT3 (6. 4.).

W kategorii juniorów na pierwszym miejscu jest Michał Jodłowski POL13, który przypłynął na miejscach 20. i 26. Na drugim bułgar Dimitar Vangelov BUL855, trzecim czech Tomas Hrncal CZE81. W klasyfikacji juniorów pozostali polacy zajmują pozycje: Maciej Maląg - dziewiąta i Miłosz Wojewski - dwunasta.