Mistrzostwa Europy Palamos Hiszpania, 2006

(źródło: IFA)
22 do 30 Września 2006

aby obejrzeć galerię fotografii wybierz ten link.

W zakończonych w sobotę 30.09.2006 regatach, zawodnik Biskupieckiego Towarzystwa Żeglarskiego Piotr Kula (19 lat) zdobył pod okiem trenera Tomasza Rumszewicza srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów w klasie Finn.

Piotr rozdzielił na podium dwóch reprezentantów Wielkiej Brytanii: Marka Andrews'a (złoty medal) z klubu Largs S C oraz Andrew Mills'a (medal brązowy) z klubu Queen Mary.
Walka o srebro toczyła się do ostatnich metrów dzisiejszego wyścigu kończącego rywalizację w hiszpańskim Palamos o europejski prymat w klasie Finn. Przed startem do decydującego wyścigu Piotr Kula miał skromną siedmiopunktową przewagę nad trzecim Andrew Mills'em. O godzinie 14:10 przy południowo-zachodnim wietrze wiejącym z prędkością 11 węzłów nastąpił start lecz na statku komisji regatowej wywieszono flagę X oznaczającą falstart indywidualny. Piotr na starcie był blisko komisji i usłyszał jak wyczytują : "POL 17". To znaczy, że ten falstart jest jego. Błyskawiczna decyzja o powrocie, Piotr okrąża statek komisji i startuje ostatni. Rozpoczyna się szaleńcza pogoń bo takie miejsce na mecie oznacza nie tylko utratę drugiego miejsca ale spadek zupełnie poza podium. Na końcu pierwszej halsówki Piotr odrabia kilka miejsc ale jego strata do Mills'a wynosi około 70 m i 20 miejsc. Pościg trwa dalej. Optymalnie wybiera stronę kursu z wiatrem i zyskuje następnych kilka miejsc. Drugi kurs pod wiatr to walka o każdy metr na każdej fali i każdej zmianie kierunku wiatru, to również dobre "czytanie" prądu morskiego, ciągłe szukanie "czystego" wiatru i Andrew Mill's jest już tylko kilka miejsc i ok. 15 - 20 metrów z przodu. Ostatni kurs z wiatrem to fantazyjna jazda i ześlizgiwanie się z fal, która pozwala Piotrkowi wyprzedzić na mecie swojego głównego rywala o trzy miejsca. Ostatecznie jego przewaga w klasyfikacji generalnej wzrosła nad trzecim w tych mistrzostwach Mills'em do 10 -ciu punktów. Piotr Kula cieszy się z zajętego miejsca ale ma też lekki niedosyt. Po Mistrzostwach Świata Juniorów w Splicie, gdzie zajął trzecie miejsce, intensywnie trenował z nastawieniem aby walczyć w Mistrzostwach Europy z Markiem Adrews'em o złoto. W końcu już raz w tym roku w czerwcu wygrał z nim w Kilonii. Niestety, Piotr pojechał do Palamos z kontuzją kolana, której tuż przed wyjazdem z Polski nabawił się podczas zawodów w Koronowie. Lekarz nie chciał pierwotnie pozwolić mu na wyjazd ale gdy Piotr się uparł, kazał mu oszczędzać kolano, zabraniając przede wszystkim biegać i skakać. To wybiło Piotra z jego stałego rytmu, porannych rozruchów i treningów wieczornych na rozluźnienie po wyścigach. W tym świetle srebro wywalczone z bolesnym kolanem w warunkach gdy pierwszego i drugiego dnia regat wiatr wiał z siłą 5 do 6 w skali Beauforta cieszy nie mniej niż złoto i zasługuje na uznanie.

Pozostali polscy juniorzy w Mistrzostwach Europy Juniorów zajęli:

- Krzysztof Dąbkowski (21 lat) Spójnia Warszawa - miejsce 4
- Piotr Mazur (21 lat) Spójnia Warszawa - miejsce 5

Mistrzostwa Europy Juniorów były rozgrywane wspólnie z Mistrzostwami Europy Seniorów w których startowali dwaj nasi kadrowicze: Wacław Szukiel i Rafał Szukiel - obaj AZS UWM Olsztyn. Dzisiejszy, ostatni wyścig mistrzostw ,Rafał Szukiel ukończył na trzecim miejscu co ostatecznie dało mu siedemnastą lokatę w klasyfikacji generalnej. Najwyżej z Polaków został sklasyfikowany Wacław Szukiel, który przecinając dzisiaj metę na siódmej pozycji zapewnił sobie piętnaste miejsce w klasyfikacji końcowej.

Na podstawie rozmów telefonicznych z Piotrem Kulą oraz informacji ze strony: http://www.cvpalamos.org/finneuropean/
przygotował

Jarosław Kula

Na poniższej fotografii wykonanej przez trenera Tomasza Rumszewicza podczas zakończenia Mistrzostw Europy od lewej stoją:

Guillaume Florent (FRA) - srebrny medal ME seniorów; Edward Wright (GBR) - Mistrz Europy ; Marin Mišura (CRO) - brązowy medal ME seniorów Mark Andrews (GBR) ; Piotr Kula (POL); Andrew Mills (GBR)

Dzień 4

Drugie zwycięstwo Ed-a Wright-a
Piotr Mazur przypłynął jako pierwszy junior zajmując 8 miejsce w szóstym wyścigu! Gratulacje dla Piotra i jego trenera.

2006 FINN European Championship- 28/09/2006

Dzięki drugiemu zwycięstwu w Mistrzostwach Europy 2006, Ed Wright jest w komfortowej sytuacji, prowadząc zawody spośród floty 69 zawodników.

Tego ranka istniała mała nadzieja na pływanie w warunkach lekkiego i niepewnego wiatru wokół Palamos. Zawodnicy opuścili klub około godziny 11.00 podczas gdy komisja regatowa przeprowadzała pomiary na trasie wyścigu. Doniesiono, że wiatr ustabilizował się na poziomie 6 węzłów z kierunku północnego i trasa została ustawiona wzdłuż wybrzeża, sygnał ostrzeżenia ogłoszono o 12.00. Dwie pierwsze próby startu zostały szybko przerywane przez zmiany wiatru. Po odwołaniu generalnym w trzeciej próbie wywołanym zmianą wiatru i kolejnym odwołaniu, wciągnięta została czarna flaga umożliwiająca czysty start w piątej próbie.

Wyścig szósty był największą sztuczką mistrzostw w warunkach lekkiego wiatru i prądu. “Każdy zwrot miał znaczenie” wyjaśniał Rafael Trujillo, który był pierwszy na górnym znaku. “Popłynąłem prawą stroną trasu, gdzie wydawało się, że jest więcej wiatru. Za mną płynął Sander Willems (NED). Popłynąłem nieco dalej, podczas gdy Sander zrobił zwrot wcześniej. Wystarczyło to aby pomiędzy nami znalazło się kilka łódek.” Srebrny medalista olimpijski stracił pozycję na kilku etapach i zakończył wyścig na 7-ej pozycji, zaraz przed Piotrem Mazurem (POL), pierwszym juniorem przekraczającym linię mety i Sander-em WiIllems-em (NED).

Ed Wright minął Hiszpana na pełnym, oddalając się od reszty floty. Marin Misura (CRO) pokazał jeszcze raz swoją prędkość wspinając się z 11-tej pozycji na pierwszej górnej boi na 2-gą w klasyfikacji wyścigu i zawodów. Kanadyjczyk Chris Cook zajął 3-cią pozycję bezpośrednio przed Guillaume Florent. Francuz utrzymał swoje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej podczas gdy Jonas Hoegh-Christensen stracił 3 miejsca z 2-giego na 5-te. po dzisiejszym dodaniu 13 punktów.

Jutrzejsza prognoza pogody przewiduje znów lekki wiatr. Szansa na rozegranie dwóch wyścigów wydaje się znikoma. Piątek zadecyduje który z zawodników dostanie się do ścisłej dziesiątki i uzyska możliwość wystartowania w wyścigu medalowym.

Dzień 3

Ismael Bruno mistrzem lżejszych warunków (źródło: IFA)

2006 FINN European Championship- 27/09/2006

Dzisiejszy wyścig dał pierwsze zwycięstwo francuzowi Ismael-owi Bruno. “Miałem silne przeczucie, że mogę wygrać dzisiejszy wyścig” powiedział żeglarz z Martyniki. Po odrzuceniu najgorszego wyniku Bruno pozostaje na 8 pozycji w klasyfikacji generalnej. Ed Wright pozostaje liderem pomimo tego, że dzisiejszy wyścig ukończył na 42-gim miejscu!
Prognoza pogody sprawdziła się, w środę rano w Palamos wiał lekki wiatr . PRO regat, Rafael Serrano “Luky”, udał się z zespołem na miejsce regat o godzinie 10.00 sprawdzić warunki wiatrowe. Pytanie było tylko które! Przewidywania były: wiatr poniżej 8 węzłów, ale kierunek wiatru nieprzewidywalny.

W końcu wiatr zdecydował się ustabilizować na poziomie 6 węzłów z kierunku wschodniego. Dzięki temu sygnał ostrzeżenia ostatecznie został podany o 15.30.

Dwa generalne odwołania zmusiły komisję regat do pokazania czarnej flagi dyskwalifikującej czterech zawodników. Byli to: Daniel Birgmark (SWE), Henry Bagnall (GBR), Rudolf Lidarik (CZE) i Harles Liiv (EST).

Wiatr był niestabilny, wiał miejscami z różną siłą. Ismael Bruno (FRA) podający za żeglarzami hiszpańskimi Miguel-em Fernandez-em Vasco, Diego Fructuoso i Pablo Arrarte popłynął po silniejszy wiatr na prawą stronę trasy regat i okrążył znak jako pierwszy. Junior z Węgier Marton Belicsay na znaku był na 4 pozycji. Z innej strony kilku faworytów regat jak Jonas Hoegh-Christensen (DEN) i Ed Wright (GBR) wpadli w lekki wiatr o okrążali górny znak na trudnych (dalszych) pozycjach.

Na kursie pełnym wiatr zmienił się ponownie, wiejąc silniej z drugiej strony (prawej kursu pełnego). Podczas gdy Ismael Bruno wzmacniał swoje prowadzenie na dolnym zawietrznym znaku inni żeglarze zyskiwali lepsze miejsca. Florian Raudaschl (AUT), Guillaume Florent (FRA), Gasper Vincec (SLO) i Tim Goodbody dopłynęli do liderów, podczas gdy Marin Misura (CRO) zyskał najwięcej. “Okrążałem górny znak na pozycji 20-tej a na kursie z wiatrem zyskałem 15 miejsc.” wyjaśniał Chorwat. “Popłynąłem prawą stroną kursu, tam, gdzie wiatr był silniejszy.”

Kiedy wiatr zaczął słabnąć komisja regatowa zadecydowała o skróceniu trasy i ustawiła metę na końcu drugiej halsówki. “Musieliśmy podjąć szybką decyzję” wyjaśniał Luky podczas odprawy trenerów po wyścigu. “Wiatr wiał z siłą około 4 węzłów i myśleliśmy, że albo zupełnie padnie albo zmieni kierunek.”

Druga halsówka została zdominowana przez Ismael-a Bruno i Florian-a Raudaschl-a, którzy płynęli kryjąc się wzajemnie. W tym czasie Marin Misura zyskał kilka miejsc. Francuski żeglarz na koniec "wyjął broń" i wygrał. Austriak pozostał nieznacznie z tyłu. Misura przypłynął jako trzeci.

Pierwszym juniorem na mecie wyścigu był Krzysztof Dąbkowski z Polski, przypływając na 26-tej pozycji i Marton Belicsay (HUN) na 31-ej

Pomimo złego wyniku, który zostaje odrzucony, Ed Wright konsekwentnie prowadzi w zawodach. Jednak podium jest jeszcze bardzie otwarte niż w przeszłości.

Jonas Hoegh-Christensen (DEN) traci tylko 6 punktów przed trzema rywalami, którzy zajmują trzecią pozycję z jednakową ilością punktów i tylko dwa punkty gorzej od Duńczyka. Są to Guillaume Florent, Marin Misura i Gasper Vincec. Srebrny medalista Rafael Trujillo jest na szóstym miejscu i traci tylko trzy do podium!

Mark Andrews, prowadzący w klasyfikacji juniorów cierpiał dzisiaj z powodu słabszych warunków. Mark utrzymuje prowadzenie wśród juniorów pomimo uzyskania dzisiaj swojego najgorszego wyniku (47). “Czy mógłbym mieć trochę więcej silnego wiatru?” Junior wyróżnia się w klasie Finn prawie dwumetrowym wzrostem. Młody Szkot, udowodnił, że preferuje silny wiatr!

Dzień 2

Ed Wright w silnym wietrze obejmuje prowadzenie (źródło: IFA)

Panujące dzisiaj w Palmos warunki pozwoliły na wspaniałe żeglowanie. Bez słońca, ale wiatr Tramontana wiał z prędkością od 18 do 26 węzłów, a małe wzburzone fale w połączeniu z nowymi, wypiętrzającymi się sprawiały, że wyścig był ekscytujący.

Ed Wright zwyciężył tego dnia w pierwszym wyścigu a w drugim był na trzeciej pozycji. Angielski żeglarz z teamu Skandia GBR prowadzi obecnie w klasyfikacji generalnej mając dystans do aktualnego Mistrza Świata Jonasa Hoegh-Christensena (DEN) 6 punktów. Wielki dzień miał również Anthony Nossiter (AUS), który wykorzystał panujące trudne warunki. Żeglarz zespołu +39 rozgrzał się w pierwszym biegu w którym zajął piątą pozycję do tego stopnia, że w drugim wygrał przybywając 40 sekund przed Rafaelem Trujillo. “dużo trenowałem w Walencji” wyjaśniał szeroko uśmiechając się Nossiter, ”ale tylko w lekkim wietrze. Zmiana warunków jest dla bardzo dobra. Mam silny wiatr taki, jaki najczęściej występuje w Australii!”.

Przeciętnie 22 węzły w pierwszym wyścigu i podmuchy dochodzące do 26 czyniły wyścig bardzo trudnym. W drugim wyścigu wiatr osłabł do 16 węzłów, ale mimo to na pierwszej halsówce Soren Holm (DEN) przewrócił się i złamał maszt.

Czterech różnych zwycięzców w czterech wyścigach pozostawiają otwarty wynik tych mistrzostw. Nieobecność Emiliosa Papathanasiou, który wrócił dzisiaj do Grecji po kontuzji kolana podczas pierwszego wyścigu, otwierają wynik zawodów jeszcze bardziej.

Mark Andrews powiększył przepaść w klasyfikacji juniorów zajmując siódme miejsce w trzecim wyścigu. Zyskał od 5 miejsc w klasyfikacji generalnej plasując się na 21-ej pozycji. Andrew Mills jest 34-ty a Piotr Kula, trzeci w klasyfikacji juniorów, zajmuje ogólnie 38-me miejsce.

Główny sędzia regat Rafael Serrano, zapowiedział w czasie odprawy z trenerami dwa biegi na jutro. Prognoza pogody zapowiada wiatr o sile 3 węzłów.

Strona regat: www.cvpalamos.org/finneuropean

Dzień 1

Mistrz Świata otwiera punktację

W ostatnią niedzielę w Palamos zostały otwarte Mistrzostwa Europy 2006 w klasie Finn. Są to pierwsze duże mistrzostwa, które odbywają się w Palamos od czasu Mistrzostw Świata w roku 1977. Dwadzieścia dziewięć lat temu zawody zdominowali dwaj hiszpańscy żeglarze, Joaquin Blanco który zwyciężył i Jose-Luis Doreste zajmując drugą pozycję.

Sześćciesięciu dziewięciu zawodników z dwudziestu dwóch krajów przyjechało do Palamos na Mistrzostwa Europy rywalizując o tytuł w kategoriach seniora i juniora.

Ben Ainslie, zaangażowany w starty w Pucharze Ameryki i Ivan Klakovitch Gaspic (CRO), który kończy teraz 22 lata nie będą bronili swoich tytułów.

Mistrzostwa Europy 2006 w klasie Finn są pierwszą główną imprezą prowadzoną zgodnie z "nowym" systemem olimpijskim. Planowanych jest jak zwykle dziewięć wyścigów ale ostatni wyścig będzie podzielony na 2 grupy: pierwsza to wyścig medalowy dla dziesięciu najlepszych i grupa druga dla reszty floty.

Rejestracja i pomiary poszły gładko prowadzone przez doświadczony zespół stworzony przez szefa regat Carlosa Palomares (organizator regat Christmas race). Lisa Camos, dobrze znana w kręgach międzynarodowych z organizacji regat Christmas race, Princesa Sofia Trophy, jak i Mistrzostw Świata ISAF Worlds w Cadiz, wykorzystywała swoją uprzejmość i sprawność w każdej sytuacji. Lisa za 6 tygodni spodziewa się dziecka. Będzie to jej pierwszy syn! Rafael Serrano (Luky) poprowadzi komisję regat. Jest on znany z Mistrzostw Świata w Moskwie. Międzynarodowy mierniczy IFA Juri Saraskin otrzymał pomoc Paco Carrasco w przygotowaniu terenu na którym odbędą się pomiary, oraz Paula Maesa, odpowiedzialnego za pomiary żagli.

Wszystko było gotowe w niedziele wieczorem, wszystko poza pogodą która przyniosła silny deszcz i nieregularny wiatr w czasie ostatnich 3 dni. Jednak ogólnie wiadomo, że nigdy pogoda w czasie regat nie jest taka jak bezpośrednio przed. I tym razem szczęśliwie to się sprawdziło…

Słońce i stabilny wiatr powitały zawodników pierwszego dnia wyścigu w Palamos. Pierwszy wyścig rozpoczął się w warunkach północnego wiatru 14 do 16 węzłów, po czystym starcie. Od początku na trasie dominowali żeglarze z Australii i Francji. Trasa została ustawiona w kształcie trójkąta. Po tym jak na ostatniej halsówce wiatr osłabł do 10 węzłów podniesiono flagę "O" - Oscar. Kilku liderów spadło o kilka pozycji. Guillaume Florent (FRA) utrzymał swoje prowadzenie i zwyciężył w pierwszym biegu mistrzostw, przed Ed-em Wrightem (GBR) i Anthony Nossiter (AUS).

Po zakończeniu pierwszego wyścigu wiatr radykalnie się odwrócił. Komisja regatowa musiała ustawić trasę w innym kierunku. Ustawiono flagę "Oscar" . Rafaelowi Trujillo nowe warunki wyraźnie odpowiadały, prowadził od początku do końca. “Nigdy nie wypadałem dobrze w Mistrzostwach Europy”, deklarował srebrny medalista z Aten przed regatami ”Zdobywałem medale na mistrzostwach świata i olimpiadach, ale nigdy w mistrzostwach europy!” Zwycięstwo podczas pierwszego dnia jest prawdopodobnie pierwszym krokiem do uzyskania lepszego rezultatu w mistrzostwach europy.

Jonas Hoegh-Christensen (DEN) zajął drugie miejsce przed Gasper-em Vincec-em (SLO).

Silny od czasu zwycięstwa w Mistrzostwach Świata 2006, Jonas Hoegh-Christensen prowadzi w klasyfikacji generalnej mając 7 punktów. Ed Wright jest drugi mają identyczną ilość punktów (8) z Gasper-em Vincec-em. Faworyt regat Emilios Papathanasiou (GRE) wycofał się wkrótce po starcie pierwszego wyścigu. “Zraniłem kolano i po tak długim sezonie lepiej będzie jak odpocznę i wyzdrowieję.”

Mark Andrews, ma najlepszy wynik w klasyfikacji juniorów (w tej klasyfikacji startuje 10-u Finnistów), zajmując dwudzieste piąte i dwudzieste drugie miejsce w wyścigach. W klasyfikacji generalnej jest dwudziesty szósty. Piotr Kula (POL), zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej przed Andrew Mills-em (GBR).

Żeglaże zostali przywitani na lądzie świeżymi owocami, naleśnikami i napojami.

Na wtorek są zapowiadane dwa wyścigi.

Strona zawodów: www.cvpalamos.org/finneuropean

2006.09.22 Piątek

Wstęp

W weekend rozpoczynają się w Palamos w Hiszpanii Mistrzostwa Europy 2006 w klasie Finn. W zawodach wystartuje 86 Finnistów z 28 krajów. Na wstępnej liście startowej znajduje się dotychczasowy mistrz Europy Emilios Papathanasiou (GRE) oraz Luca Devoti (ITA), jak i aktualny Mistrz Świata Jonas Hoegh-Christensen (DEN).

Na niedawno rozegranych regatach przedolimpijskich w Qingdao wyraźnie było widać, że większość Finnistów jest wciąż nieco za aktualnym Mistrzem Olimpijskim, czterokrotnym Mistrzem Świata i zeszłorocznym Mistrzem Europy Benem Ainslie. Jego 9 zwycięstw w 11 wyścigach w Chinach oszołomiło zarówno startujących z nim Finnistów jak i resztę żeglarskiego świata, ale wraz z jego powrotem do zespołu Pucharu Ameryki flota Finna w Hiszpanii może nieco odetchnąć na chwilę i spróbować znowu zagrać swoje.

Oprócz Mistrzostw Europy Seniorów, regaty obejmują również Mistrzostwa Europy Juniorów. W wieku pomiędzy 19 a 21 lat juniorzy mają prawo brać udział w regatach i przygotowaniach do nadchodzącego tygodnia. Jest to nowa inicjatywa międzynarodowej klasy Finn, stawiająca podwaliny do odbywających się w przyszłym roku Mistrzostw Świata Juniorów w Moskwie.

Wielkimi nazwiskami tegorocznych Mistrzostw Europy są Hoegh-Christensen, Papathansiou i Rafael Trujillo (ESP), który będzie żeglował na swoich wodach. Srebrny medalista z Aten był wyraźnie najszybszy w silniejszym wietrze podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Splicie, ale kilka złych wyników w warunkach słabego drogo go kosztowały. Jeżeli silny wiatr będzie wiał w Palamós może on okazać się trudny do pokonania.

Inni żeglarze, którzy mogą stanowić zagrożenie to Edward Wright (GBR), który zrobił dobre wrażenie zdobywając brązowy medal w Splicie, Daniel Birgmark (SWE) który wydaje się być lepszy w każdych kolejnych regatach i Ivan Kljakvic-Gaspic (CRO), który wygrał jeden wyścig w Splicie i ogólnie zakończył Mistrzostwa na 8 pozycji.

W tym roku zobaczymy również kilka dawnych twarzy, żeglarzy którzy powrócili do klasy Finn. Luca Devoti zwyciężył w Mistrzostwach Europy w roku 1997, kiedy to zawody odbywały się w Splicie. Luca nie pływał wyczynowo od roku 2004, ale po obejrzeniu większości z jego wyścigów w Mistrzostwach Świata w zespole +39, można przypuszczać, że ma szansę na dobry wynik. Jedyny zawodnik z Ameryki Południowej Jorge Zarif (BRA), zaskoczył wszystkich wygrywając wyścig w Mistrzostwach Świata 2004. Teraz po 22 latach reprezentowania Brazylii na Olimpiadzie (Long Beach w 1984) powrócił. W Mistrzostwach Europy jest również kilka nowych twarzy. Wśród nich były żeglarz w klasie Laser Brendan Casey (AUS), który skoczył na głęboką wodę startując w Qingdao International Regatta, i zakończył zawody na 12tej pozycji.

Każdy z tych dziesięciu, oraz pozostali zawodnicy są zdolni wygrywać wyścigi, więc te mistrzostwa będą stały pod znakiem rywalizacji. Inne nazwiska na które warto zwrócić uwagę to Gasper Vincec (SLO), Anthony Nossiter (AUS), Matt Howard (GBR), Chris Cook (CAN), Pieter-Jan Postma (NED), Wacław Szukiel (POL), Guillaume Florent (FRA) i Johan Tillander (SWE).

Mistrzostwa Europy zostaną otwarte oficjalnie w piątek 22go września pomiarami i rejestracją. Dziewięć wyścigów zostanie rozegranych pomiędzy poniedziałkiem 25go września a sobotą 30go. W tym czasie rozstrzygnie się kto zwycięży w Mistrzostwach Europy 2006 w kategorii Seniorów i Juniorów.

Strona regat: www.cvpalamos.org/finneuropean

Wstępna lista zawodników

AUS Anthony Nossiter

AUS 228 Josh Beaver

AUS Brendan Casey

AUT 271 Florian Raudaschl

BAR 2 David Mcgregor

BRA 109 Jorge Zarif

CAN 115 Derek Mess

CAN 41 Chris Cook

CRO 16 Emil Tomasevic

CRO 25 Marin Misura

CRO 524 Ivan Kljakvic-Gaspic

CZE 1 Michael Maier

CZE 3 Rudolf Lidarik

CZE 52 Tomas Vika

CZE 9 Michal Hruby

DEN 2 Jonas Hoegh-Christensen

DEN 7 Soren Holm

ESP 1 Diego Fructuoso

ESP 100 Rafael Trujillo Villar

ESP 106 Ruben Serra Merckens

ESP 161 Miguel Fernandez Vasco

ESP 195 Mauricio Luque Diaz

ESP 196 Pablo Lopez Balden

ESP 260 Victor Serrano Conesa

ESP 295 Javier Moreno Pons

ESP 31 Francisco Javier Garcia Miura

ESP 310 Pablo Arrarte

ESP 696 Alvaro Florza Herra

ESP 836 Alberto Vadell Sabater

EST 7 Harles Liiv

FIN 216 Tapio Nirkko

FRA 73 Guillaume Florent

FRA 9 Ponsot Pierre-Alexis

FRA 972 Bruno Ismael

GBR 5 Henry Ayres

GBR 550 Matt Howard

GBR 589 Peter Davidson

GBR 625 Ed Greig

GBR 628 Nick Craig

GBR 634 Andrew Mills

GBR 8 Tim Carver

GBR 88 Mark Andrews

GBR 99 Henry Bagnall

GBR 111 Edward Wright

GER 174 Matthias Bohn

GRE 2 Gnafakis Irinaios

GRE 22 Gnafakis Kostantinos

GRE 7 Emilios Papathanasiou

GRE 8 Dragoutsis Alexandros

HUN 6 Gaszton Pal

HUN 8 Marton Beliczay

IRL 10 Aaron O’Grady

IRL 2 Guy O’Leary

ITA 1 Luca Devoti

ITA 101 Riccardo Cordovani

ITA 117 Giorgio Poggi

ITA 38 Claudio Bosetti

ITA 40 Marko Kolic

ITA 660 Davide Bortoletto

ITA 68 Piero Romeo

ITA 70 Francesco Lubrano

ITA 929 Marco Buglielli

NED 41 Karel Van Hellemond

NED 6 Stefan De Vries

NED 64 Wietze Zetzema

NED 80 Sander Willems

NED 804 Cees Scheurwater

NED 842 Pieter-Jan Postma

NOR 1 Peer Moberg

POL 0 Piotr Kula

POL 1 Krzysztof Dabkowski

POL 12 Waclaw Szukiel

POL 45 Piotr Mazur

POL 7 Rafal Szukiel

POR 55 Jorge Pinheiro De Melo

POR 82 Rodrigo Quina

POR 83 Nuno Esprito Santo

RUS 5 Alex

SLO 5 Gasper Vincec

SWE 11 Daniel Birgmark

SWE 6 Bjorn Allansson

SWE 736 Johan Tillander

TUR 7 Akif Muslubas

UKR 21 Olexiy Borysov

USA 4 Zach Railey