Akademickie Mistrzostwa Polski w klasie Finn, Górki Zachodnie
14 do 16 września 2012

W dniach od 14 do 16 września na wodach Zatoki Gdańskiej, u ujścia Wisły Śmiałej w Gdańsku - Górki
Zachodnie zostały rozegrane Akademickie Mistrzostwa Polski w klasie Finn.

Kolejność zawodników:

                 

M-ce

Numer
na żaglu

Nazwisko

Imię

Rok
urod

Klub/Szkoła

1.

POL 17

KULA

PIOTR

87

BTŻ BISKUPIEC/UNIWERSYTET GADŃSKI

2.

POL13

JODŁOWSKI

MICHAŁ

91

UKS FIR WARSZAWA/ UNIWERSYTET  WARSZAWSKI

3.

POL 11

MALĄG

MACIEJ

91

UKS FIR WARSZAWA/ UNIWESYTET WARMIŃSKO MAZURSKI OLSZTYN

4.

POL 1

WOJEWSKI

MIŁOSZ

91

SEJK POGOŃ SZCZECIN

5.

POL 22

ZIMNY

JEREMI

94

WKŻ WOLSZTYN

6.

POL 666

WIETESKA

TOMASZ

87

AZS POLITECH. BIAŁYSTOK

7.

POL 111

HARŁOWSKI

PAWEŁ

91

KS SPÓJNIA WARSZAWA

8.

POL 41

RESZKA

JAKUB

96

KS SPÓJNIA WARSZAWA

9.

POL 131

WOJDAKOWSKI

MAREK

94

UKS FIR WARSZAWA

 

pełne wyniki format *.docx - kliknij ten link

pełne wyniki format *.pdf - kliknij ten link

VII Otwarte Mistrzostwa Polski w żeglarstwie w klasach olimpijskich i Mistrzostwa Polski Juniorów w klasach: Laser Radial Kobiet i Laser Standard Mężczyzn.

Żeglarskie Mistrzostwa odbyły się w dniach, 14-16 września 2012 roku, w Gdańsku-Górkach Zachodnich, na Zatoce Gdańskiej, u ujściu Wisły Śmiałej. Organizatorem Mistrzostw był Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk, Narodowe Centrum Żeglarstwa Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, na zlecenie Zarządu Głównego AZS i Polskiego Związku Żeglarskiego.

Mistrzostwa Polski AZS odbyły się w klasach; 470, Finn, Laser Radial, Laser Standard i RS:X, zaś Mistrzostwa Polski Juniorów w klasach: Laser Radial kobiet i Laser Standard Mężczyzn.

Sędzią głównym i mierniczym Mistrzostw był Roman Chyła z Chojnic.

Warunki pogodowe były trudne, zwłaszcza w piątek, gdzie momentami wiał wiatr zachodni, skręcający na południowy z siłą 5-6° w skali Beauforta.

Wystartowało 83 żeglarzy, na 75 łódach lub deskach, z 27 klubów. Wśród startujących byli uczestnicy Igrzysk Olimpijskich Londyn’2012: Anna Weinzeiher (AZS Uniwersytet Warszawski, studentka Uniwersytetu) w klasie Laser Radial i Piotr Kula (BTŻ Biskupiec, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego) w klasie Finn. Oczywiście obydwoje wygrali, byli bezkonkurencyjni w stawce rywalek i rywali. Warto dodać, że w Mistrzostwach AZS w klasie Laser Standard, wystartował 26-letni Kenijczyk - Teddy Ndaro (z Monbasa YC, zarejestrowany w ISAF). Zawodnik w 2011 roku startował w All African Games w Maputo w Mozambiku. Do Polski przyjechał, żeby wystartować w regatach w Pucku i dodatkowo w w/w. Mistrzostwach, o których dowiedział się z internetu. W stawce 6 zawodników zajął 6. miejsce. Miejsce Mistrzostw i ich organizacja bardzo Jemu podobała się i już zapowiedział, że jak dostanie zaproszenie (potrzebne do wyrobienia wizy) to przyjedzie za rok!.

Mistrzostwa Polski Juniorów, były świetnym przeglądem zaplecza. Na ile młodzi zawodnicy są w stanie rywalizować z seniorkami i seniorami w aspekcie zakwalifikowania się na Igrzyska Olimpijskie w Rio De Janeiro pokażą kolejne starty w 4-leciu. Najbliższe, za 11 dni - Mistrzostwa Polski klas olimpijskich, w Gdańsku-Górkach Zachodnich, w Centralnym Ośrodku Sportu Akademickiego. W każdym razie żeglarki, żeglarze, trenerzy klubowi i kadr PZŻ mogą już wyciągać pierwsze wnioski.

Należy podkreślić, że Mistrzostwa mogły się odbyć dzięki środkom finansowym otrzymanym z Zarządu Głównego AZS i Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Medale zostały ufundowane przez Zarząd Główny AZS i Polski Związek Żeglarski. Gadżety promocyjne przekazało Biuro Prezydenta ds. Promocji Urzędu Miasta Gdańska.
 
Wyniki Mistrzostw (7 klas) są zamieszczone w załącznikach.
W punktacji VII Otwartych Mistrzostw Polski AZS w odniesieniu do Klubów, wygrał KS AZS AWFiS Gdańsk, przed SKŻ Sopot i MOS SSW Iława, zaś w punktacji Uczelni: Politechnika Gdańska, przed Uniwersytetem Gdańskim i AWFiS Gdańsk.

Medale i puchary wręczali: Maciej Rokosz – Członek Prezydium Kapitanatu Sportowego PZŻ, Andrzej Lutomski – b. Wiceprezes ds. Sportu POZŻ i Krzysztof Zawalski – Kierownik NCŻ AWFiS Gdańsk, Komandor Sekcji Żeglarskiej KS AZS AWFiS Gdańsk).

Mirosław Seidel – Kierownik Biura Mistrzostw

Gdańsk, 16/09/2012

zawiadomienie o regatach - kliknij ten link